Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Domowa apteczka - jak poprawnie ją skompletować?

Redakcja, 03.10.2018, 01:02

Apteczka powinna być niezbędnym wyposażeniem każdego domu. Aby jednak była w pełni funkcjonalna i pomocna w przypadku zachorowań, kontuzji czy urazów musi być skompletowana w odpowiedni sposób. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

← REKLAMA

Wybór odpowiedniego miejsca ma kluczowe znaczenie

Jeśli zależy ci na tym, by twoja apteczka była naprawdę pomocna wybierz miejsce, które będzie nie tylko łatwo dostępne, ale również ciemne i suche. Przechowywane w takich miejscach leki zachowują swoją ważność znacznie dłużej. Właśnie dlatego wykorzystywanie jednego z dwóch najbardziej popularnych miejsc (czyli kuchni i łazienki) nie jest do końca dobrym pomysłem. O wiele lepiej sprawdzi się szuflada w salonie lub sypialni.

Leki, które warto mieć pod ręką

Dobra apteczka to przede wszystkim leki, które mogą pomóc nam złagodzić częste dolegliwości takie jak gorączka, ból gardła, bóle brzucha, niestrawność czy biegunki. Właśnie leki na te dolegliwości warto mieć więc w swojej apteczce. Poza tym przyda się nam również żel na stłuczenia oraz maść na ukąszenia owadów. Dobrym pomysłem jest posiadanie w apteczce musującego wapna, które pomaga łagodzić objawy alergii oraz witaminy C i środka na odporność. Dzięki temu, niezależnie od problemu z jakim będziesz się zmagać znajdziesz pomoc w swojej apteczce.

Nie zapomnij o przydatnych akcesoriach!

Wyposażając swoją apteczkę nie zapominaj, że ważne są nie tylko leki, które się w niej znajdą, ale również o akcesoriach. To właśnie one pomogą ci skontrolować stan zdrowia (np. temperaturę ciała czy ciśnienie) oraz szybko pomóc komuś kto źle się czuje. Jakie akcesoria warto mieć w swojej apteczce?

Przede wszystkim materiały opatrunkowe, które przydać mogą się w przypadku ran i skaleczeń - plastry, bandaże, chustę trójkątną, gazy. Warto również zadbać o to, by w apteczce znajdował się termometr, inhalator, ostre nożyczki, materiały opatrunkowe czy rękawiczki. Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić wszystkie niezbędne elementy wyposażenia apteczki odwiedź stronę www.hurtowniamedyczna.com.pl.
Tak przygotowana apteczka z pewnością pomoże ci nie raz.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj