Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kupujesz sportowe buty? Sprawdź, jak wybrać odpowiedni rozmiar

Redakcja, 23.09.2018, 23:09

W obuwniczych sklepach stacjonarnych często znajdują się miarki, które pozwalają na dokładny pomiar stóp. Co jednak zrobić, jeśli preferujesz zakupy online i nie jesteś pewna, jaki rozmiar butów będzie odpowiedni? Przedstawiamy sposoby, które ułatwią Ci ten proces.

← REKLAMA

Zmierz swoją stopę

Najprostszy sposób na określenie rozmiaru swojej stopy jest banalnie prosty i będziesz potrzebować do niego zaledwie trzech rzeczy: kartki papieru, linijki i długopisu. Co musisz zrobić? Poniżej wskazówki:

  1. Połóż kartkę papieru na podłodze i odrysuj na niej kontur swojej stopy.
  2. Sprawdź długość stopy w linii prostej od środka pięty do czubka największego palca.
  3. Powtórz czynność z drugą stopą. Może się okazać, że otrzymane wyniki się różnią - w tej sytuacji bierz pod uwagę rozmiar większej stopy.
  4. Do uzyskanego rozmiaru dodaj około 0,5 cm luzu - w przypadku butów sportowych jest to bardzo ważne!

https://yessport.pl/pol_m_Buty-Nike_Damskie-550.html

Tabele rozmiarów

Jak już znasz rozmiar swojej stopy, to skonfrontuj swój wynik z tabelą rozmiarów podaną na stronie producenta. Dlaczego jest to ważne? W zależności od firmy, rozmiary butów sportowych mogą się różnić: nie jest powiedziane, że sprawdzony u Ciebie rozmiar butów Nike, będzie taki sam, jak w przypadku innej marki. Pamiętaj więc zawsze, aby sumiennie sprawdzić tę informację, zanim zdecydujesz się na zakup.

Cenne uwagi

Kupując buty sportowe miej na uwadze, że prawidłowy rozmiar butów, to nie jedyna kwestia, na którą musisz zwrócić uwagę. Ważne jest także określenie, jaki masz typ stopy, amortyzacja obuwia oraz rodzaj uprawianego sportu. Jeśli to pierwsze buty sportowe, które masz zamiar kupić, to warto zdecydować się na zakup w sklepie stacjonarnym, w którym możesz liczyć na profesjonalne doradztwo pracowników. Co może Ci jeszcze pomóc w zakupie:

  • W zależności od pory dnia i stopnia zmęczenia, stopy mogą puchnąć. Z tego względu lepiej nie decyduj się na sprawdzanie rozmiaru rano.
  • Do pomiarów użyj najlepiej centymetra krawieckiego, aby precyzyjnie określić długość wkładki.
  • Nie kieruj się rozmiarami na metce, ponieważ mogą się one różnić w zależności od marki obuwia.
  • Przestrzeń w butach - ważna jest branie pod uwagę także osobistych uwarunkowań. Osoby z wrastającymi paznokciami, czy borykające się z haluksami, mogą potrzebować jej więcej.
  • Dobrym pomysłem może być także zmierzenie długości wkładek w sprawdzonym modelu obuwia i porównanie wyników z interesującymi Cię butami.

Wybór odpowiedniego rozmiaru obuwia sportowego jest znaczącą kwestią, ponieważ od niego zależy komfort w czasie wykonywanych ćwiczeń. Jedną z ważniejszych zasad jest kierowanie się tabelą rozmiarów konkretnego producenta, ponieważ w zależności od firmy mogą się one różnić.

Fot. Materiał Partnera / YesSport

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj