Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jak urządzić małe biuro? - podpowiadają eksperci z salonu mebli biurowych z Katowic

Redakcja, 02.08.2018, 21:29

Zaprojektowanie małego biura tak jak w przypadku większości pomieszczeń o niewielkich gabarytach jest zadaniem trudnym i wymagającym. Trudnym, choć nie oznacza to wcale, że niemożliwym. Współcześnie mamy do wyboru coraz więcej praktycznych mebli biurowych, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Oferuje je między innymi salon mebli biurowych w Katowicach.

← REKLAMA

Projektowanie małego biura - od czego zacząć?

Zanim zaczniemy kupować meble biurowe do małego biura zadajmy sobie pytanie ile osób będzie w nim pracować. Jest to niezwykle istotne, gdyż przepisy szczegółowo regulują ilość przestrzeni biurowej, która musi przypadać na pojedynczego pracownika. Każda zatrudniona osoba powinna mieć do dyspozycji co najmniej trzynaście metrów sześciennych wolnej objętości biura. Co więcej musi mieć zagwarantowane przynajmniej dwa metry kwadratowe podłogi - nie mogą być one zajęte przez meble biurowe czy innego rodzaju sprzęty. Wysokość pomieszczenia biurowego, która powinna zostać zagwarantowana pracownikowi to trzy metry, choć występują odstępstwa od tej reguły. Jeżeli w biurze zamontowana została klimatyzacja wysokość może się zmniejszyć do 2.5 metra.

Wybierając meble biurowe do małego biura należy zwracać szczególną uwagę na ich gabaryty. Nie mogą być one zbyt duże, ponieważ pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia swoim pracownikom komfortowej przestrzeni do pracy. Powinni się oni swobodnie przemieszczać po biurze. Przepisy BHP dotyczące prac administracyjno-biurowych warto wziąć pod uwagę również podczas urządzania domowego miejsca do pracy. Zbyt mała ilość wolnej przestrzeni, nieodpowiedni kształt i rozmieszczenie mebli biurowych w dłuższej perspektywie czasu może bardzo obniżyć komfort pracy, a co się z tym wiąże - również naszą motywację.

Jak dobrać meble do małego biura?

W sytuacji, kiedy dysponujemy niewielką powierzchnią nie sięgamy po masywne meble. Warto dokładnie obliczyć jaką przestrzeń mamy do dyspozycji i na tej podstawie określić gabaryty idealnych dla nas mebli biurowych. W ten sposób zmniejszymy ryzyko błędu. Rozwiązaniem, które może się sprawdzić w niewielkich biurach są meble systemowe (inaczej meble modułowe), czyli zestawy mebli, które można dowolnie ze sobą łączyć. Jedną z większych zalet takich mebli jest to, że w zależności od potrzeb można je przestawiać nawet kilka razy dziennie. Dzięki zestawom mebli biurowych systemowych możemy modyfikować przestrzeń naszego biura w zależności od wykonywanego zadania. Pozwalają one również łatwa rozbudowę biura!

Kiedy dysponujemy pomieszczeniem małym i niewymiarowym, niekiedy jedyną szansą na stworzenie komfortowego miejsca do pracy jest wykonanie mebli na zamówienie. Coraz więcej firm (znajdziemy wśród nich przedsiębiorstwa z Krakowa czy Katowic) zajmujących się sprzedażą mebli oferuje swoim klientom taką możliwość.

Wygodnym rozwiązaniem jest również wybór mebli biurowych, które można złożyć. Kiedy kończymy pracę przy biurku, jego złożenie zapewnia nam dodatkową przestrzeń, która w przypadku małego pomieszczenia jest na wagę złota.

Planowanie to podstawa - przekonuje ekspert

Podczas urządzania małego biura nie można zapomnieć o planowaniu. W takim miejscu nie zmieścimy wszystkich sprzętów, dlatego warto jest sporządzić listę priorytetowych mebli, bez których nie możemy się obejść przy pracy biurowej. Bez wątpienia należy do nich wygodne krzesło, regał w którym będziemy przechowywać dokumenty i najpotrzebniejsze rzeczy, a także biurko z dobrym oświetleniem.

Podstawą ładnego biura jest estetyka

W przypadku niewielkiego biura kwestie estetyczne odgrywają większą rolę niż się to niektórym wydaje. Unikajmy masywnych mebli biurowych, gdyż będą one optycznie zmniejszać wnętrze. Ważna jest także ich kolorystyka - ciemne kolory są przytłaczające i zabierają przestrzeń. Znacznie lepszym wyborem są meble w jasnych, stonowanych barwach. Zdecydowanie należy unikać tworzenia bardzo kolorowych pomieszczeń, gdyż na tak małej przestrzeni stworzą one uczucie przytłoczenia, a dodatkowo mogą skutecznie utrudniać koncentrację.

Biuro to miejsce, gdzie przechowujemy wiele dokumentów i innych drobnych przedmiotów. Pozostawienie ich na widoku spowoduje efekt zagracenia, a tym samym optycznego zmniejszenia pomieszczenia. W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem wydaje się zakup zamykanych szaf z wieloma półkami. Wszystkie meble do małego biura można nabyć w salonie mebli biurowych w Katowicach.

Gdzie szukać mebli do biura w Katowicach?

Obecnie w Katowicach funkcjonuje wiele dobrze wyposażonych sklepów oferujących meble do biura w stylu NoNameOffice. Jeżeli jesteśmy spoza Katowic z pewnością najłatwiej będzie nam szukać najlepszych firm za pośrednictwem internetu. Każde tego typu przedsiębiorstwo posiada własną stronę internetową, dlatego najprościej jest skorzystać z wyszukiwarki i zacząć przygodę z poszukiwaniem mebli biurowych w katalogach internetowych. Następnie rekomendujemy wycieczkę do jednego z salonów meblowych, w celu weryfikacji porduktow - często zdjęcia są tak dobre, że nie odzwierciedlają produktu.

Fot. LH

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj