Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne online?

Redakcja, 10.07.2018, 01:57

Dziś ubezpieczenie turystyczne możemy w kilka minut wyszukać w Internecie za pomocą porównywarki internetowej, a sam proces zakupu trwa dosłownie kilka minut. Tylko gdzie w sieci szukać tego typu polis?

← REKLAMA

Najlepszym sposobem jest skorzystanie z pomocy porównywarek specjalizujących się w ubezpieczeniach, a najlepiej - zawężonych wyłącznie do polis turystycznych, takich jak choćby ubezpieczenia turystyczne online na wakacyjnapolisa.pl. Mają one tę przewagę, że skupiają oferty kilku, a nawet kilkunastu liczących się w branży towarzystw ubezpieczeniowych, a na swoich stronach mają zainstalowane specjalistyczne narzędzia, takie jak porównywarki połączone z kalkulatorami ofert. W jednym miejscu możemy więc znaleźć i porównać oferty wielu ubezpieczycieli, zamiast tracić czas na surfowanie po stronach poszczególnych towarzystw.

Jakich danych oczekuje od nas porównywarka?

Proces porównania ofert trwa bardzo szybko - wchodzimy w odpowiednią zakładkę (nazywaną zwykle hasłem "porównaj oferty" lub "kalkulator ofert" i podajemy dane dotyczące naszej polisy:

  • cel naszej podróży (kontynent i państwa),
  • typ naszego wyjazdu (np. wypoczynek i zwiedzanie, nurkowanie, praca fizyczna, sporty wysokiego ryzyka itp.),
  • początek i koniec ubezpieczenia (dzień, miesiąc, rok),
  • liczbę wyjeżdżających osób oraz informację, czy obecnie przebywają one na terenie Polski,
  • daty urodzin poszczególnych uczestników podróży oraz informację, czy są oni przewlekle chorzy.

Po akceptacji regulaminu i kliknięciu przycisku "Wyszukaj" w kilka sekund otrzymamy oferty kilku lub kilkunastu ubezpieczycieli dopasowane do naszych ogólnych preferencji i poszeregowane pod względem wysokości składki. Naturalną tendencją jest to, że im niższa składka, tym mniejsze są sumy ubezpieczenia poszczególnych polis wchodzących w skład pakietu. Należą do nich:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia (KL),
  • ubezpieczenie kosztów ratownictwa medycznego (wchodzącego zwykle w skład tzw. usług Assistance lub ubezpieczenia KL),
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
  • ubezpieczenie OC i dodatkowe OC sportowe,
  • ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego.

Indywidualne dopasowanie polisy

Dzięki takiej metodzie oszczędzamy czas i za darmo mamy możliwość przeglądu oferty rynkowej i analizowania poszczególnych propozycji. Teraz w grę wchodzą nie tylko ogólne, ale i indywidualne preferencje. Dla większości turystów szczególnie ważne jest ubezpieczenie kosztów leczenia powiązane często z ubezpieczeniem kosztów ratownictwa. Polacy wiedzą bowiem, że karta
EKUZ w wielu krajach zapewnia tylko połowiczną ochronę - aby przeanalizować, pod jakim względem polisa turystyczna przewyższa kartę EKUZ, warto skorzystać z poradnika zawartego pod linkiem EKUZ Poznań na wakacyjnapolisa.pl.

Dla osób planujących podróż do Francji czy Austrii ważnym elementem polisy - poza niezbędnym ubezpieczeniem kosztów leczenia - może być polisa OC, a jeśli dodatkowo uprawiają sport - OC sportowe. Osoby uprawiające sporty wysokiego ryzyka nie powinny się zaś ruszyć bez stosownego OC sportowego i wykupionego rozszerzenia ubezpieczenia kosztów leczenia właśnie o to ryzyko. Podróżujący samolotem mogą chcieć zadbać o dobre ubezpieczenie bagażu, bo jak wiadomo podczas międzylądowań zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Jednym słowem - wybór konkretnej oferty zależy od nas samych, a porównywarka ofert dokonuje tylko wstępnej selekcji.

Szybka decyzja i jeszcze szybszy proces kupna

To my decydujemy, czy ważniejsza jest dla nas wysoka suma ubezpieczenia KL czy nieobowiązkowe ubezpieczenie bagażu. Klikając poszczególne oferty, bez trudu przeanalizujemy poszczególne składniki pakietu. To, jak długo potrwa nasz wybór, zależy od nas - jedni będą się kierowali wyłącznie wysokością składki i dokonają wyboru w kilka sekund, inni na szczegółową analizę będą potrzebowali kilku, a nawet kilkunastu minut. Sam proces kupna będzie jednak bardzo krótki - polisę otrzymamy mailem, a składkę możemy opłacić za pomocą bankowości elektronicznej.

Fot. LH

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj