Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kredyt gotówkowy na zakup samochodu?

Redakcja, 15.05.2018, 21:54

Planujesz wymianę auta na nowy? Niezależnie od tego czy rozważasz zakup pojazdu fabrycznie nowego czy pochodzącego z rynku wtórnego, możesz sfinansować go kredytem. Jedną z opcji jest kredyt gotówkowy, który - poza zakupem auta - możesz przeznaczyć na jeszcze inne cele. Dowiedz się, gdzie wnioskować o niego na korzystnych warunkach.

← REKLAMA

Osoby planujące zakup nowego pojazdu, zainteresowane są kredytem na auto na finanse.rankomat.pl. Jak pokazuje porównanie ofert, tego rodzaju produkty finansowe są tańsze w porównaniu z wieloma kredytami gotówkowymi. Trzeba jednak mieć świadomość, że typowy kredyt samochodowy ma pewne ograniczenia - jest to dedykowany kredyt, który można przeznaczyć na konkretny pojazd. Dlatego wiele osób rezygnuje z takiej opcji, wybierając kredyt gotówkowy. Aby jednak takie rozwiązanie było korzystne, należy porównać dostępne oferty.

Korzystny kredyt gotówkowy - to możliwe?

Powszechnie uważa się, że kredyty gotówkowe są dużo droższe niż kredyty samochodowe. Chociaż faktycznie różnice w kwotach bywają widoczne, można trafić na niezwykle korzystne oferty. Wystarczy przeprowadzić analizę w porównywarce kredytów gotówkowych, aby się o tym przekonać.

Przykład. Potrzebujesz 15 000 zł na okres 60 miesięcy. Przykładowe kalkulacje wybranych banków przedstawiają się następująco:

  • Pożyczka gotówkowa w Millennium Banku - całkowita kwota: 18 000 zł; RRSO: 7,68%; miesięczna rata: 300 zł;

  • Pożyczka gotówkowa online w Citi Handlowy - całkowita kwota: 18 430,20 zł; RRSO: 8,75%; miesięczna rata: 307,17 zł;

  • Pożyczka dla Duetów w Alior Banku - całkowita kwota: 18 714 zł; RRSO: 9,46%; miesięczna rata: 311,90 zł.

Dla porównania, koszty kredytu samochodowego w mBanku przedstawiają się następująco - całkowita kwota do spłaty: 19 292 zł; RRSO: 10,89%; miesięczna rata: 322 zł.

W praktyce okazuje się, że kredyt gotówkowy wcale nie musi być droższy od typowego kredytu samochodowego.

Jak wybrać dobry kredyt gotówkowy?

Najgorszym doradcą jest pośpiech - chcąc uzyskać wsparcie finansowe jak najszybciej, wiele osób nie porównuje dostępnych ofert. Korzysta z pierwszej proponowanej możliwości, przepłacając nawet kilka tysięcy złotych. Aby tego uniknąć, warto poświęcić choćby odrobinę czasu na porównanie poszczególnych propozycji. Trzeba przy tym wziąć pod uwagę m.in. takie parametry jak: RRSO, wysokość miesięcznej raty, okres kredytowania, całkowitą kwotę do spłaty, dodatkowe warunki (np. konieczność otwarcia konta osobistego).

Dobry kredyt gotówkowy to taki, na spłatę którego możesz sobie pozwolić. Oceń więc realnie swoją sytuację materialną i wnioskuj o kredyt dopasowany do możliwości finansowych.

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj