Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Czy warto kupować dywany?

Redakcja, 17.04.2018, 22:27

Wiele osób zastanawia się, czy w ich domu są potrzebne dywany. Przez pewien czas można było zauważyć coraz mniejszą modę na zakrywanie czymkolwiek desek i paneli podłogowych. Obecnie jednak dywany znów wracają do mieszkań i to nie bez powodu.

← REKLAMA

Urozmaicone wnętrze mieszkania

Dywany sprawiają, że wnętrze pomieszczenia staje się o wiele ciekawsze. Wybór rodzajów paneli podłogowych jest ograniczony jedynie do kilku ich opcji kolorystycznych. W przypadku dywanów natomiast wybór jest praktycznie nieograniczony. Klient może nabyć dywany w setkach wersji kolorystycznych oraz wybiera jeden z wielu wzorów. Ponadto, dywany dopasowuje się do typu wnętrza oraz przeznaczenia i wystroju każdego pomieszczenia.

Z pewnością doskonałym pomysłem jest dywan w pokoju dziecięcym. Obecnie można bowiem zakupić dywany w wyrazistych kolorach, przedstawiające ilustracje zwierząt czy natury. Poza tym, zwłaszcza chłopczyk będzie miał mnóstwo radości, jeśli w jego pokoju pojawi się dywan z ilustracją drogi.

W salonie i w sypialni przeważnie lepiej wyglądają dywany w bardziej stonowanych kolorach. Większość klientów decyduje się na zakrycie paneli w tych pokojach eleganckimi dywanami. Niemniej jednak również nie ma tu reguły, gdyż wszystko zależy od wystroju wnętrza.

- Dzisiaj popularne są surowe wnętrza, w których pojawiają się właściwie tylko odcienie bieli lub szarości, ewentualnie widoczne są też czarne wstawki. W takim przypadku dywany oczywiście również powinny być wykonane w podobnych kolorach - informuje konsultant sklepu Dywante.pl. Jednakże bardziej tradycyjnie urządzonych salonach świetnie sprawdzi się kolorowy dywan zawierający jakiś wzór.

Dywany i przytulne wnętrza

Bez wątpienia dywany mają olbrzymie znaczenie dla atmosfery, jaka wytwarza się w danym wnętrzu. Rzecz w tym, iż w pokojach, które są ich pozbawione, nigdy nie jest wystarczająco przytulnie. Dlatego też nawet jeśli ktoś nie decyduje się na dywan do salonu, przeważnie korzysta z niego przynajmniej w sypialni.

Dzięki dywanom mieszkanie staje się miejscem, w którym zdecydowanie przyjemniej się odpoczywa. Dywany dają uczucie ciepła i miłej atmosfery. Kiedy zimne podłogi drewniane są pozbawione dywanów, zdecydowanie brakuje w pomieszczeniach spokoju. Jeśli priorytetem jest przytulne wnętrze, trzeba też pamiętać o wyborze odpowiedniego koloru dywanu. Wyraziste czerwone lub jaskrawe żółte dywany mogą być interesujące, ale raczej nie sprzyjają wypoczynkowi. Mogą się świetnie sprawdzić w pokoju dziennym, w którym stale podtrzymuje się aktywność. Jeśli jednak mowa o sypialni, która służy głównie do relaksu, lepiej sprawdzą się stonowane kolory, takie jak szary czy beżowy. Jeśli pozwala na to wystrój pokoju, można też pomyśleć o wyborze zieleni, która działa uspokajająco.

Przyjemne w dotyku dywany

Z pewnością kwestią niebagatelną jest materiał wykonania dywanów. Decyduje on o tym, czy dywany są przyjemne w dotyku, czy też nie. Jeśli dany model jest miękki i niedrażniący, można śmiało poruszać się po mieszkaniu boso, nie odczuwając przy tym żadnego dyskomfortu. Co więcej, dzieci swobodnie mogą godzinami bawić się na podłodze, a rodzic nie musi się martwić, iż poobijają sobie kolana.

Co ważne, często podłogi w mieszkaniach są bardzo zimne. Dotyczy to zwłaszcza domów jednorodzinnych, ale też mieszkań parterowych. Dywany w przypadku tego typu mieszkań mają za zadanie stworzyć barierę cieplną, dzięki której wstawanie na bosaka z łóżka przestanie być dyskomfortem. Warto zwrócić uwagę na kwestię zimnej podłogi podczas wyboru rodzaju i grubości dywanów.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj