Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Wymarzone wesele od A do Z. Sprawdź, jak je zorganizować

Redakcja, 24.03.2018, 22:50

Ślub i wesele to najpiękniejsze i najważniejsze momenty w życiu, ale stres z nimi związany i świadomość tego, jak wiele rzeczy trzeba będzie załatwić może przerażać. O czym przede wszystkim trzeba pamiętać organizując wesele?

← REKLAMA

Planowanie ceremonii warto rozpocząć jak najwcześniej, a obowiązkami się podzielić np. Para Młoda niech załatwi zespół muzyczny, fotografa czy dekoracje, a rodzice niech wezmą na siebie np. kwestię usadzenia gości czy weselne menu. Podział obowiązków zdecydowanie ułatwi przygotowania.

Wybór sali weselnej

Pierwsza sprawa, którą trzeba załatwić to wybór miejsca, w którym odbędzie się wesele. Poszukiwania warto rozpocząć jak najwcześniej, gdyż najlepsze sale potrafią mieć terminy zarezerwowane nawet na rok do przodu. Wybór sali weselnej trzeba dobrze przemyśleć i wcześniej sprawdzić przede wszystkim, ile gości dana sala pomieści i np. czy jest możliwość zrobienia własnych dekoracji. Bardzo ważna jest również akustyka sali weselnej i odpowiednia ilość miejsca do tańczenia. Jeśli wesele odbywa się latem to ważne będzie też to, czy sala posiada klimatyzację.

Rozpoczynając poszukiwania sali warto zapoznać się z cenami sali w danej okolicy, aby wiedzieć, czy oferta, która zostanie nam przedstawiona jest korzystna i czy nie jest np. zbytnio zawyżona w porównaniu do cen rynkowych. W Internecie znajdziesz bazy, w których za pomocą filtrów porównasz ceny usług i wybierzesz te najbardziej odpowiednie dla swoich potrzeb (np. serwis z ofertami domów weselnych: lokale-wesele.pl). Wybór daty ślubu i miejsca wesela powinien by wzajemnie powiązany. Pamiętaj że to wymarzona przez ciebie sala powinna determinować to, kiedy odbędzie się uroczystość, a nie na odwrót, gdyż może się zdarzyć sytuacja, że trzeba będzie zarezerwować salę, która wcale nam się nie podoba, ale jako jedyna była akurat dostępna.

Zespół muzyczny czy DJ?

Najważniejsza rzecz na weselu to muzyka. W końcu od tego jak bawią się goście będzie zależeć powodzenie całej imprezy. Na początek Para Młoda musi zastanowić się, czy woli zespół muzyczny czy DJa oraz na jakim repertuarze jej zależy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wybrać się na imprezę, na której występuje dany zespół, aby przekonać się, jak prowadzona jest zabawa oraz np. czy muzycy śpiewają cały czas na żywo czy może wspomagają się piosenkami puszczanymi z Internetu. W ten sposób najłatwiej będzie ci sprawdzić, czy zespół dobrze sprawdzi się na twoim weselu.

dance wedding

Zdjęcia i film z wesela

Kolejną rzeczą do załatwienia będzie wybranie fotografa i kamerzysty. Najlepsi mają terminy zarezerwowane na długo do przodu, dlatego wyboru należy dokonać, jak najwcześniej. Z fotografem trzeba szczegółowo ustalić na jakich zdjęciach zależy Młodej Parze i jak ma wyglądać sesja ślubna. Fotograf musi być w stanie spełnić wszystkie oczekiwania. Przed dokonaniem wyboru poproś o możliwość zobaczenie portfolio fotografa, aby przekonać się, czy klimat i stylistyka zdjęć ci odpowiada. Podobnie zresztą sprawa wygląda z wyborem kamerzysty.

Atrakcje dla gości

Jeśli Młodej Parze marzą się jakieś oryginalne atrakcje podczas wesela, jak np. candy bar, fontanna z czekolady czy fotobudka również warto wcześniej to zaplanować i potwierdzić dostępność takich usług w danym terminie. Należy też szczegółowo ustalić menu weselne, a także zamówić dekoracje oraz kwiaty. Warto też pomyśleć o drobnych upominkach dla gości np. w postaci ciasteczek z inicjałami Pary Młodej, fotografii, mydełek czy nalewki domowej roboty.

Poprawiny

Kolejna ważna sprawa to poprawiny. Już podczas rezerwacji sali trzeba zdecydować, czy będziemy organizować poprawiny czy nie i jak je sobie wyobrażamy. Jeśli organizujesz poprawiny, najpierw zdecyduj, czy będą oficjalne, czy raczej kameralne, w gronie najbliższych osób. Jak je zorganizować przeczytasz więcej w artykule Poprawiny. Coraz więcej par rezygnuje z rezerwacji sali na drugi dzień wesela, a w zamian za to zaprasza najbliższych np. na przyjęcie w ogrodzie.

Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj