Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Kto wybuduje S14?

Redakcja, 30.11.2017, 01:12

Dziewięć firm i konsorcjów z: Polski, Hiszpanii i Włoch zgłosiło chęć budowy Zachodniej Obwodnicy Łodzi i Zgierza. W siedzibie łódzkiego Oddziału GDDKiA otwarto oferty na projekt i budowę brakującego odcinka drogi ekspresowej S14.

← REKLAMA

Ta niesłychanie ważna dla regionu trasa pozwoli domknąć tzw. "autostradowy ring" wokół aglomeracji łódzkiej, a tym samym nie tylko przyczyni się do poprawy warunków komunikacyjnych w centrum kraju i ożywienia gospodarczego regionu, ale także radykalnie poprawi warunki życia mieszkańców: Aleksandrowa Łódzkiego, Zgierza i Konstantynowa Łódzkiego. Dzięki nowej trasie z tych miejscowości zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy (głównie samochody ciężarowe), polepszeniu ulegnie więc nie tylko szeroko rozumiany komfort ale także bezpieczeństwo.

Dziewięć firm i konsorcjów złożyło łącznie 14 ofert na projekt i budowę drogi ekspresowej S14 na odcinku węzeł "Łódź Lublinek" - Słowik. Osiem spośród nich mieści się w kwocie 1.329.964.223,12 zł (brutto), jaką Zamawiający (GDDKiA) zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Na realizację pierwszej części zamówienia: zadanie A - Odcinek I od węzła "Łódź Lublinek" do węzła "Łódź Teofilów" przeznaczono 609.966.938,54 zł, zaś na drugą część zamówienia: zadanie B - odcinek II od węzła Łódź Teofilów (bez węzła) do Słowika 719.997.284,58 zł.

Wszyscy oferenci złożyli deklarację gwarancji jakości zgodną z warunkami zamówienia. Termin wykonania wynosi 32 miesiące (bez okresów zimowych).

Przewidywany czas podpisania umowy z wykonawcą to przełom zimy wiosny przyszłego roku.

Fot. Wikipedia/Mateusz Zaremba

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj