Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jak złożyć wyrazy ubolewania, kiedy nie możesz pojawić się na pogrzebie?

Redakcja, 13.11.2017, 12:00

Śmierć jest zawsze ogromną tragedią nie tylko dla rodziny zmarłego, ale także dla jego bliskich przyjaciół oraz współpracowników. Niestety, w życiu zdarzają się sytuacje gdy z przyczyn osobistych bądź zdrowotnych, nasza obecność na pogrzebie jest niemożliwa. Jak należy wyjść z takiej sytuacji aby zachować twarz i nie urazić rodziny zmarłego?

← REKLAMA

Dobrym zwyczajem jest wtedy skorzystanie z usług kwiaciarni internetowej jak Gaja - https://www.wyslijkwiaty.com/ i dostarczenie rodzinie zmarłego bukietu, aby wyrazić kondolencje.

Kwiaty bowiem, od stuleci są uniwersalnie akceptowane jako sposób na wyrażanie emocji czy zachowań. Należy jednak pamiętać aby dobór kwiatów i wygląd bukietu spełniał zarówno nasze oczekiwania jak i nie uraził osób będących w żałobie. Dlatego kwiaciarnia internetowa oferuje wybór wiązanek i wieńców - https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-pogrzeb-c-6.html. Gest wysłania bukietu pogrzebowego na ceremonię bądź do domu zmarłej osoby, zostanie z całą pewnością odebrany przez jej bliskich jako wyrazy wsparcia i współczucia.

Chociaż nie tak dobrze widziane jak dostarczenie kwiatów w dzień ceremonii, istnieją także inne sposoby zachowania by pomóc w tych ciężkich chwilach rodzinie zmarłego. Przede wszystkim, jeżeli osoba nieobecna jest przyjacielem rodziny, powinna ona złożyć wizytę osobiście w domu zmarłego i wyrazić żal z powodu straty jaką przeżywają. Wizyta w dobrym tonie nie powinna trwać oczywiście zbyt długo, ponieważ gospodarze mogą odczuwać presję związaną z przyjęciem gościa.

Może jednak nastąpić sytuacja, w której nasz kontakt nie był nigdy na tyle zażyły, aby czuć się komfortowo w osobistych odwiedzinach.

Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest wysłanie kartki z kondolencjami, w której możemy podkreślić także naszą osobistą więź ze zmarłym. Pogrążone w żałobie rodziny mogą znaleźć ukojenie w tym, jak ciepło zmarły postrzegany był przez inne osoby.

Wskazane jest również poinformowanie bliskich o planach odwiedzenia grobu najszybciej jak będzie to możliwe. Zapalenie znicza i złożenie kwiatów stają się także obowiązkiem osoby odwiedzającej i właściwym gestem wyrażającym szacunek dla zmarłego.

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj