Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Modne stroje na Halloween dla dzieci

Redakcja, 08.09.2017, 22:35

Jeśli nasze dzieci przejawiają żywe zainteresowanie amerykańską tradycją halloween, dobrze jest zadbać o zapewnienie im w tym dniu odpowiednich strojów.

← REKLAMA

Jak wybrać idealny strój halloweenowy dla dziecka?

Wybierając przebranie halloweenowe dla naszej pociechy warto zwrócić uwagę na szereg różnych kwestii. Dzięki temu będziemy pewni, iż dziecko okaże się w pełni zadowolone z otrzymanego kostiumu. Pierwszą sprawą, nad którą należy się zastanowić jest wybór pomiędzy kupnem w sklepie gotowego stroju a samodzielnym jego uszyciem. Kwestia numer dwa dotyczy zaś postaci, jaką przedstawiać będzie kostium. Sprawdzonym pomysłem pozostaje przebranie dziecka za jedno ze stworzeń powszechnie kojarzonych z Halloween. Oczywiście nie oznacza to, że musimy ograniczyć się do sięgnięcia po strój ducha, diabła, czarownicy czy wampira. Do halloweenowej tradycji pasuje bowiem niemal każdy strój mniej lub bardziej związany z atmosferą grozy lub magii. Popularnym źródłem inspiracji pozostają zatem niektóre postaci z bajek lub filmów. Jeśli nasze dziecko darzy szczególną sympatią jedną z nich, to z pewnością warto rozważyć jej wybór.

Idealne przebranie halloweenowe nie może być tylko i wyłącznie ładne oraz modne. Należy bowiem zadbać również o to, aby było dopasowane. Jeśli kupujemy kostium na Halloween przez Internet, dobrze jest poświęcić dłuższą chwilę na zapoznanie się z tabelą wymiarów. W przypadku, gdy odwiedzamy sklep stacjonarny, warto przymierzyć przebranie i upewnić się, że wybrany rozmiar jest odpowiedni dla naszego dziecka. W zależności od tego, jak dobrze przyjęła się tradycja halloweenowa w twojej okolicy, syn lub córka mogą spędzić w kostiumie nawet do kilku godzin. Z tego powodu powinien być on także wygodny. Ponadto trzeba mieć na uwadze, iż Halloween przypada na dzień 31 października, gdy wieczory bywają już bardzo chłodne (a tradycja halloweenowa często wiąże się z aktywnościami na świeżym powietrzu).

Nawet najmodniejsze stroje na halloween nie spełnią swojej roli, jeśli... nie będzie podobać się naszemu dziecku. Jego opinia o konkretnym kostiumie powinna mieć decydujące znaczenie w kontekście decyzji o zakupie. Dobrze jest usiąść z naszą pociechą przed komputerem i poprzeglądać zdjęcia różnych strojów w Internecie. Nawet, jeśli nie znajdziemy w ten sposób od razu gotowego przebrania do kupienia, zyskamy pewne pojęcie o oczekiwaniach naszego dziecka. Pamiętajmy też, że nie zawsze kostium, który nam się najbardziej podoba, w takim samym stopniu spodoba się córce czy synowi.

Fot. WP/ Mat.Pras.

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj