Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Radio internetowe

Redakcja, 08.08.2017, 12:16

Większość osób hasło ,,radio internetowe" kojarzy ze stacją internetową włączaną właśnie w internecie. Teraz należy je rozumieć trochę inaczej. Radio internetowe to nie klasyczny odbiornik, ale też jest urządzeniem służącym do słuchania muzyki. Działa na zupełnie innej zasadzie niż klasyczne fale radiowe. Czym różni się od zwykłego radia?

← REKLAMA

Jak działa zwykłe radio FM?

Zasady działania zwykłego radia, większość z was pewnie zna. Fale radiowe to nie jest wynalazek ostatnich lat. Krótka lekcja dla niewtajemniczonych. Odbiornik za pośrednictwem fal radiowych odbiera sygnał, który słyszymy w odbiornikach jako muzykę lub audycję. Mimo pojawienia się bardzo nowoczesnym radio internetowych, to odbiorniki FM są w Polsce nadal bardzo popularne i nie tracą swoich zwolenników.

Jak działa radio internetowe?

Czym są radia internetowe? Tak naprawdę do tego urządzenia wcale nie pasuje określenie radio. Nie ma ono zupełnie nic wspólnego z klasycznym radiem FM. Nie używa się w nim fal radiowych. No może jedynie wtedy, gdy do połączenia internetowego używa się Wi-Fi albo siedzi komórkowej, które są na nich oparte. Podstawowym minusem zwykłego radia jest to, że możemy je odbierać wyłącznie na określonym terenie, który jest ograniczony przez moc nadajnika. Powoduje to, że nawet w wielkich miastach jesteśmy w stanie odbierać jedynie kilka stacji. Sprawia to, że jesteśmy skazani na podobne w tematyce stacje, bardzo ogólne, które nie wnoszą nic konkretnego do naszego życia. Jeżeli ktoś lubi konkretne style muzyczne, na przykład rock, to musi słuchać tylko wybranych piosenek.

Sprawdź sklep internetowy https://eissound.pl/.

Zalety radia internetowego

Natomiast radio internetowe ma tę zaletę, że dzięki transmisji dźwięku za pomocą Internetu, mamy nieograniczony zasięg. Możemy słuchać stacji z całego świata. Możemy już z błogością oddać się słuchaniu swojego ulubionego gatunku muzyki. Bywa i tak, że niektóre stacje radiowe na świecie puszczają tylko jednego wykonawcę. To opcja dla fanów danego artysty. Takie radio internetowe doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, nawet jako radio kuchenne. Życzę wam miłego słuchania!

Fot. TF/ Mat.Pras.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj