Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jak wybrać rakietę do tenisa ziemnego dla dziecka?

Redakcja, 02.08.2017, 15:41

Wybór rakiety do tenisa ziemnego dla dziecka nie jest wbrew pozorom zadaniem łatwym. Wiąże się z nim bowiem kilka problemów, które warto mieć na uwadze.

← REKLAMA

Dopasowanie rakiety do wzrostu dziecka

Głównym kłopotem związanym z tenisowym hobby naszych pociech jest obowiązek właściwego dopasowania wielkości rakiety juniorskie do wzrostu i warunków fizycznych dziecka. W praktyce przekłada się to na konieczność kupowania nowego sprzętu co pewien czas. Rakieta, która jest odpowiednia teraz, za dwa lata okaże się o wiele za mała.

Jak dobrać rakietę do wzrostu dziecka? Najlepiej skorzystać z dostępnych w Internecie tabel i kalkulatorów, jednak za generalną zasadę przyjmuje się, że rakieta trzymana w opuszczonej ręce przez naszą pociechę nie może dotykać powierzchni kortu (powinno pozostać kilka centymetrów zapasu). Z pewnością nie wolno powielać błędu wielu rodziców i dawać dziecku rakiety pełnowymiarowej. Nie dość, że nie będzie w stanie nią grać, to z pewnością zniechęci się do tenisa. W dodatku przy odrobinie pecha może w ten sposób nabawić się kontuzji ręki.

Warto pamiętać, że niemal wszystkie rakiety dziecięce są bardzo lekkie, a ich rozmiar wynika przede wszystkim z długości (a nie powierzchni główki). Widać to zwłaszcza na przykładzie sprzętu dla czterolatków czy pięciolatków, gdzie proporcje rakiety są zaburzone najbardziej (obserwujemy w ich przypadku relatywnie dużą główkę z absurdalnie krótkim uchwytem).

Istnieje pewne kryterium wyboru rakiety dla dziecka, o którym mało kto pamięta. Jest nim jej... wygląd. Szczególnie u najmłodszych tenisistów może on mieć szczególne znaczenie, dodatkowo zachęcając ich do gry i doskonalenia umiejętności (choć z drugiej strony należy pamiętać, że najwcześniejsze treningi mają raczej charakter zabawy i ich głównym celem jest obycie się młodego zawodnika z rakietą).

Rakieta to nie wszystko

Ucząc naszą pociechę gry w tenisa warto nie poprzestać na zapewnieniu mu jedynie rakiety. Równie ważne są bowiem piłki przeznaczone specjalnie dla dzieci. Różnią się one dość znacznie od ich odpowiedników dla dorosłych. Osiągają w powietrzu mniejszą prędkość, a od powierzchni kortu odbijają się nisko. Stanowią zatem świetną opcję do nauki podstaw tenisa i doskonalenia techniki uderzeń. W przypadku najmłodszych można sięgnąć nawet po piłki tenisowe wykonane ze specjalnej gąbki, które są jeszcze wolniejsze.

Niezależnie od wyboru rakiety i piłek, dobrze jest pamiętać, że tenis to tylko sport i dla dziecka (zwłaszcza małego) powinien stanowić przede wszystkim dobrą zabawę.

Fot. WP/ Mat.Pras.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj