Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Uważajmy na swoje psy

Redakcja, 18.04.2017, 16:39

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Zdarzający się problem z trzymaniem psów i ich sporadycznemu wydostawaniu się poza teren posesji obliguje Policję do podjęcia działań mających na celu przeciwdziałanie temu zjawisku. Sytuacje takie w ostatnim czasie uwypukliły się na terenie sołectwa w Kłocku.

← REKLAMA

W związku z powyższym policja apeluje do mieszkańców, aby przeciwdziałali temu negatywnemu zjawisku. Niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu psa może doprowadzić do wyrządzenia szkody w stosunku do innej, przypadkowej osoby lub spowodowania szkody w mieniu. Najczęściej ma to postać szkody komunikacyjnej ale też może to być pogryzienie dziecka, bądź osoby dorosłej. W zależności od skutków właściciela psa może spotkać mniej lub bardziej surowa odpowiedzialność karna jak i finansowa. Dlatego też pamiętajmy, że poza terenem ogrodzonej posesji pies może przebywać tylko na smyczy i w kagańcu pod nadzorem właściciela.

Zapewnienia właściciela swobodnie biegającego bez kagańca psa, że jego pupil jest spokojny i nikogo nie pogryzie nie jest żadnym wytłumaczeniem. Takie zachowanie może się skończyć karą grzywny do 250 złotych lub karą nagany. Również na właścicielu spoczywa obowiązek takiego zabezpieczania posesji aby uniemożliwić psu jego samowolne opuszczenie. Dotyczy to również sytuacji gdy pies dokona podkopu lub jest w stanie przeskoczyć ogrodzenie.

Właściciel psa ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane przez czworonoga, a osoba poszkodowana ma prawo ubiegać się o odszkodowanie na drodze sądowej.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_12700 (IP: *.*.223.72), 18.04.2017, 17:44
  a było do tej pory inaczej?
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12704 (IP: *.*.100.149), 19.04.2017, 12:28
  Kłockowiaki nie lubią obcych i przybyszów. Taka ich kultura. Mamy dobrą drogę do wioski ludzie biegają jeżdzą rowerami od cmentarza czy Reymonta i ścierają się dwa światy. Dziki prymitywny lokalnych tubylców z nowoczesnym otwartym na innych miejskim. Stąd konflikty. Patrzyć tylko jak zaczną rzucać bronami jak za starych czasów. Pewnych zachowań z genów nie wykorzenisz. Złapał Kozak Tatarzyna..
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj