Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Darmowe miejsca w sieci pomocne w nauce angielskiego

Redakcja, 29.08.2016, 15:13

Czasy tradycyjnych pomocy dydaktycznych ustępują miejsca interaktywnym kursom i ćwiczeniom, które reklamowane są jako skuteczna pomoc w nauce angielskiego. Jeżeli nie masz pieniędzy na naukę angielskiego, by się go nauczyć wcale nie musimy w naukę wiele inwestować.

← REKLAMA

Co prawda kursy zagraniczne i immersja w naturalnych warunkach języka angielskiego są kosztowne, to nauka w kraju jest zdecydowanie tańsza. Stacjonarne kursy w szkołach językowych kosztują po kilkaset złotych za semestr, zaś korepetycje indywidualne zaczynają się już od kilkunastu złotych za godzinę. Tym samym nauka nie musi być droga. Jeśli jednak nie chcesz inwestować w naukę zupełnie nic, to również możesz się uczyć, jednak musisz zrezygnować z profesjonalnego kursy na rzecz własnego programu nauczania i pomocy dydaktycznych online. Kwestią przyzwyczajenia jest korzystanie ze słownika online, czy ćwiczeń w wersji elektronicznej.

Efektywna nauka możliwa jest zupełnie za darmo

Dla wielu osób to bardziej komfortowe rozwiązanie, bowiem bez noszenia ze sobą książek i słowników mamy dostęp do wiedzy zawsze i wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do komputera, telefonu i internetu. Nauka możliwa jest zupełnie za darmo jednak wymaga wiedzy na temat tego, jak się uczyć w sieci, skąd pobierać ćwiczenia, z jakich portali korzystać, by nauka była skuteczna i ciekawa zarazem. Miejsc w sieci oferujących kursy angielskiego, zadania, słowniki online bezpłatnie jest bardzo wiele. Większość darmowych serwisów edukacyjnych to strony amatorskie, stąd też nieautoryzowane, a co za tym idzie mogą zawierać błędy i nieprawidłowości. Szukać odpowiednich źródeł warto nie tylko w polskim internecie,a le i poza polskimi witrynami. Wybierając darmowe źródła o dobrej opinii i renomie jak witryny BBC czy British Council możemy czuć się pewniej co do treści prezentowanych właśnie w tych miejscach. Z portalu BC dowiemy się czego winniśmy się nauczyć, by opanować angielski na danym poziomie, poznamy szereg zagadnień wymaganych do zdania egzaminów państwowych itp. Poza technicznym opisem nauki w BC znajdziemy przykładowe testy, ćwiczenia, podcasty i wiele materiałów przydatnych w nauce. To w zasadzie pierwsze miejsce w sieci, w które warto jest zajrzeć podejmując się nauki angielskiego, czy to z darmowych źródeł, czy też płatnych. Poza portalem British Council zapoznać się winniśmy z treścią witryny BBC. Od lat BBC prowadzi naukę języka angielskiego dla cudzoziemców, także online udostępnia szereg lekcji angielskiego z lektorem, jak również całe mnóstwo podcastów edukacyjnych. Gdy już mówimy o plikach wideo należy wymienić jeden z najpopularniejszych portali do odtwarzania filmów i przeszukiwania zasobów sieci, jakim jest Youtube.com. To nieocenione źródło wiedzy językowej. Korzystając z YT możemy uczyć się z kanałami do nauki angielskiego, jak również oglądać seriale edukacyjne, jak Extr@. W YT znajdziemy filmy, bajki i produkcje dla każdego bez względu na poziom zaawansowania i osobiste zainteresowania tematyczne - podaje Preply. Szukając więć np. korepetycji z języka angielskiego w Łodzi lub innych miastach woj. łódzkiego pamiętajcie o Preply.

Oglądanie filmów profesjonalnych, jak i programów amatorskich pozwala się nam osłuchać z językiem, poznawać język potoczny, jak również poszerzać słownictwo i usprawnić rozumienie ze słuchu. Mając dostęp do YT warto jest znaleźć odpowiedni dla siebie kanał do nauki, który w cyklicznych lekcjach, wykładach nauczy nas angielskiego łatwo, przyjemnie i skutecznie. Poza YT podobnym portalem jest TED. Powszechny serwis wśród osób szukających programów i filmów obcojęzycznych do obejrzenia za darmo i legalnie. W TED znajdziemy programy z tłumaczeniem, z napisami lub bez.

Ciekawym źródłem wiedzy językowej są aplikacje mobilne do nauki angielskiego

Dzięki aplikacjom, a wiele z nich jest darmowych możemy uczyć się angielskiego wszędzie, w małych dawkach, odbywając kilkuminutowe lekcje. To świetna forma doskonalenia słówek, gramatyki przy okazji, przykładowo wracając z pracy tramwajem, czy wyprowadzając psa na spacer możemy powtarzać i utrwalać określone słownictwo. Różnorodność aplikacji i poziomów wiedzy na jakich dostępne są mini kursy zorganizowane w cykl zajęć pozwala wybrać aplikacje, która jest dla nas atrakcyjna wizualnie i pod względem treści. Interesującą aplikacją jest Duolingo. To aplikacja dla młodszych i starszych, a co najważniejsze darmowa. Interesująca i darmową aplikacja jest również iTalk, aplikacja pozwalająca za darmo ćwiczyć konwersacje z innymi osobami chętnymi do rozmowy w jeżyku angielskim. Aplikacje mobilne pozwalają na korzystanie z nauki w sposób dopasowany do siebie, w mniejszych lub większych ilościach, w dowolnej porze dni i nocy. Poza aplikacjami mobilnymi warto zwrócić uwagę na szereg serwisów www, które służą zbiorem słówek, omówieniem poszczególnych zagadnień. Najczęściej są to blogi językowe, w których autorzy w interesujący sposób, w postaci ciekawostek tematycznie zgrupowanych przedstawiają zagadnienia z języka angielskiego wraz z przykładami zastosowania. Blogi to interesujące źródło wiedzy, bowiem poza polskojęzycznymi blogami językom poświęconymi, omawiającymi język, kulturę, historię Wielkiej Brytanii i krajów anglojęzycznych występują także blogi anglojęzyczne, z których to możemy uczyć się nie tylko języka, ale i zgłębiać swoje hobby, dowiadywać się mnóstwa nowinek itp. Blogi lifstylowe nie rzadko prowadzą pasjonaci, którzy wkładają w to swoje serce, wpisy są wartościowe i atrakcyjne, także wizualnie. To ciekawa lektura dla początkujących, jak i zaawansowanych, zapewniająca kontakt z językiem pisanym, jak i pozwalająca na aktywność i wejście w interakcje z autorem, czy innymi czytelnikami w postaci komentarzy do postów blogowych.

Prócz blogów źródłem do nauki mogą być media społecznościowe z FB na czele

Zarówno FunPage może być źródłem naukowym, tak też grupy tematyczne, dyskusyjne mogą stanowić źródło wiedzy, doświadczeń i porad językowych, a także okazje do przećwiczenia swej wiedzy i umiejętności, poznania innych osób w podobnej sytuacji. Nie tylko Facebook jest polecanym i darmowym źródłem, bowiem zarówno w G+, GoldenLine, czy na forach internetowych spotkamy rozbudowane społeczności skupione na naukę angielskiego. Obok mediów społecznościowych nie można pominąć klasycznych mediów dostępnych bezpłatnie w sieci jak radio i telewizja anglojęzyczna. Codzienne słuchanie anglojęzycznego radia, oglądanie wiadomości w telewizji online, czy też lektura prasy w portalach informacyjnych po angielsku może doskonale wpływać na rozwój umiejętności językowych. Jak wynika z powyższego możliwości bezpłatnej nauki języka angielskiego nie brakuje. Każdy może znaleźć odpowiednią metodę nauki nie inwestując zbyt wiele, poza własnym czasem i wysiłkiem na zdobycie wiedzy. Kluczowym źródłem, z którego dowiemy się o licznych wartościowych linkach do witryn edukacyjnych są fora online i grupy użytkowników sieci dzielące się swoją wiedzą, własnymi opiniami o pomocach, ćwiczeniach, jak też kursach i nauczycielach angielskiego. Chcąc być oszczędnym nie trzeba oszczędzać na jakości nauki, ale na kosztach nauki, która nie musi wiele kosztować. Różnorodność darmowych możliwości edukacji zachęca do własnego komponowania pomocy i samodzielnej nauki według własnych preferencji.

WP, źródło: mat. pras. / Preply
Fot. WP

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj