Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Wypadek na trasie 710

Redakcja, 08.10.2011, 11:23

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Dziś około godz. 7.30 w miejscowości Kromolin Nowy (gm. Szadek) doszło do wypadku drogowego.

← REKLAMA

Jak udało nam się dowiedzieć, 30-letnia kobieta kierująca samochodem Opel Omega podczas wyprzedzania rowerzysty doprowadziła do czołowego zderzenia z samochodem Peugeot 306 kierowanym przez 23-letnią mieszkankę gminy Szadek.

Wskutek wypadku łącznie aż cztery kobiety zostały przewiezione do szpitala, wyprzedzanemu rowerzyście nic się nie stało. Z informacji od oficera prasowego zduńskowolskiej policji asp. Jacek Kozłowski wynika, że obie kierujące były trzeźwe, życiu wszystkich kobiet nie zagraża niebezpieczeństwo.

Droga wojewódzka nr 710 między Rossoszycą a Szadkiem była zablokowana przez prawie dwie godziny.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • Zobacz profil użytkownika Użytkownik usunięty
  Użytkownik usunięty, 08.10.2011, 12:30

  Droga o numerze 710 jest stosunkowo wąska dlatego nie raz widziałem jak o " mały włos " nie zderzyły się czołowo jadące na przeciw siebie pojazdy. Droga nie jest przystosowana do uczęszczania przez rowerzystów, toteż dlatego stała się kolizja. Z uwagi, na przepych drogi jaki istnieje od Sieradza do Łodzi przez Zd-Wolę ludzie wybierają trasę 710 jako alternatywę do szybszego dojazdu w wyznaczonym celu. Z uwagi na zwiększenie ruchliwości powinno zostać poszerzone pobocze i wyznaczona konkretna trasa jazdy dla rowerzystów. Pani chcąc ominąć rowerzystę skupiła się tylko na owym rowerze zapominając, że z naprzeciwka jeźdzą też samochody. Już niebawem, droga 710 będzie mniej ruchliwa po oddaniu obwodnicy Pabianic. Wtedy będzie można swobodnie jechać szerokimi pasami ruchu, oraz w bezpieczny sposób dotrzeć do zamierzonego celu. Zatem proszę o rozwagę oraz wielką czujność wszystkich kierujących pojazdami na drodze 710. A rowerzystów o przemyślane a nie " bezkarne " poruszanie się po drodze " jak się da".

  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj