Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Licealiści z Błaszek w Słowenii

Redakcja, 07.12.2015, 16:19

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Błaszkach wzięła udział w minifestiwalu sztuk teatralnych w najstarszym mieście Słowenii - Ptuj. Błaszkowska młodzież spotkała się tam z partnerami z Włoch, Rumunii, Turcji i Bułgarii. Wszyscy są uczestnikami projektu "Forum Theatre a learning instrument for education" w ramach programu "Erasmus+".

← REKLAMA

- Nasze kilka dni w Słowenii było fantastyczną przygodą i szansą na poznanie rówieśników z innych krajów. Okazało się, że język słoweński jest bardzo podobny do polskiego i bez problemu możemy się porozumieć. Z pewnością nigdy nie zapomnimy gościnności i przyjaźni, z jaką zostaliśmy przyjęci w pięknym słoweńskim Ptuj - wspominają uczestnicy wyjazdu do Słowenii. Pierwszy dzień minął na wzajemnym poznawaniu się. Uczestnicy przystąpili też do prób przez wystawieniem indywidualnej sztuki, zaplanowanym na dzień następny.

Główny spektakl dotyczył poniżania słabszych w szkole. Zadanie było tym trudniejsze, że jedną z postaci spektaklu był tzw. Joker. Po prezentacji sztuki prowadził on krótką rozmowę z publicznością liczącą ponad 100 osób. Joker wybierał osobę, która miała wejść na scenę i zastąpić jednego z aktorów, a dokładnie zagrać jego rolę tak, aby tym razem przedstawiony problem został rozwiązany pomyślnie. Aktorzy nie mogli z góry przewidzieć, kim ta osoba będzie ani jak potoczy się cała historia, więc trzeba było być przygotowanym na wszystko i improwizować.

Ostatniego dnia festiwalu każdy uczeń oraz nauczyciel biorący udział w projekcie został uhonorowany certyfikatem uczestnictwa. Zostały również rozdane nagrody indywidualne, m.in. dla najlepszych aktorek, aktorów, scenarzystów i Jokerów. Z grupy błaszkowskiej nagrodę otrzymały: Anna Salamon za najlepszą rolę pierwszoplanową w sztuce indywidualnej oraz Patrycja Rajska za najbardziej wyróżniającą się rolę w sztuce łączonej. Grupa z LO z Błaszek otrzymała również nagrodę za najlepszy scenariusz sztuki łączonej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj