Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Pielgrzymka z Błaszek dotarła na Jasną Górę

Redakcja, 14.08.2015, 15:07

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W tym roku po raz szósty do Częstochowy podążała grupa różana z Błaszek. Przewodnikiem grupy był ks. Marcin Szymczak - wikariusz parafii pw. Świętej Anny w Błaszkach.

← REKLAMA

W czwartek wczesnym popołudniem pielgrzymi szczęśliwie dotarli do Częstochowy. Zostali powitani przez biskupa Łukasza Buzuna, pomocniczego diecezji kaliskiej, a także przez kierownika 378. kaliskiej i 24. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę ks. Rafała Kopisa.

Wspólnie z pątnikami z Błaszek Matkę Boską Częstochowską powitał ks. Dziekan Jerzy Mikołajewski. Także burmistrz Błaszek Karol Rajewski z Magdaleną Salamon i Katarzyną Woźniak z Urzędu Gminy i Miasta Błaszki, uczestniczył we mszy świętej w Kłobucku, a następnie powitał pielgrzymów u stóp Jasnej Góry i razem z nimi pokłonił się Matce Bożej.

Wcześniej burmistrz uczestniczył wspólnie z pielgrzymami w adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła w Złoczewie. 15 sierpnia dwa autokary z Urzędu Gminy i Miasta Błaszki przywiozą pątników do domu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj