Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Sieradzki pirotechnik wśród najlepszych

Redakcja, 19.06.2015, 11:04

Sierż. Marcin Pustelnik z KPP Sieradz zajął drugie miejsce w Konkursie na Najlepszego Policjanta Garnizonu Łódzkiego realizującego zadania z zakresu rozpoznania minersko - pirotechnicznego 2015 roku.

← REKLAMA

Konkurs zorganizowany został 16 czerwca przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi wspólnie z Komendantem Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi. Do rywalizacji z całego województwa przystąpiło ponad 70 nieetatowych pirotechników. W eliminacjach wojewódzkich wzięło udział 21 policjantów, a do ścisłego finału po teście wiedzy awansowało 6 najlepszych.

Pod okiem policjantów ze SPAP w Łodzi, finaliści mieli do wykonania zadanie z zakresu rozpoznania minersko - pirotechnicznego polegające na sprawdzeniu obiektu oraz zadanie z zakresu udzielania pierwszej pomocy, nad którym czuwali instruktorzy z Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego oraz ratownik medyczny z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.
Policjanci udzielali pomocy osobie poszkodowanej w wyniku wybuchu niebezpiecznego przedmiotu .

Zwyciężyli:
I miejsce - asp. Piotr Pawlik z KPP w Zduńskiej Woli
II miejsce - sierż. Marcin Pustelnik z KPP w Sieradzu
III miejsce - sierż. szt. Dariusz Kowalczyk z KPP w Łęczycy

Ponadto w ścisłym finale wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Komend Powiatowych Policji Łódź Wschód oraz Łowicza. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nagrody wręczyła jego zastępca insp. Renata Kasprzyk - Papierniak. Komendant Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego Centrum płk lek. Zbigniew Aszkielaniec jako współorganizator podziękował uczestnikom konkursu za zaangażowanie w części medycznej współzawodnictwa, realizowanej przez instruktorów Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego oraz wręczył wszystkim finalistom zaproszenia do udziału w kursie udoskonalającym zadania ratowników medycznych.

Fot. KPP Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj