Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Nauczycielki SOSW w Hiszpanii

Redakcja, 12.05.2015, 12:45

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Delegacja nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu (Maria Wika i Marlena Oleszczyk) pojechała z wizytą do hiszpańskiego miasta Lieida. Wyjazd został zorganizowany w ramach międzynarodowego projektu "Comenius", realizowanego we współpracy z ośmioma państwami europejskimi.

← REKLAMA

Obok nauczycieli z SOSW w "Comeniusie" pod hasłem "I am cross - what now" spotykają się partnerzy z Wielkiej Brytanii, Luksemburga, Niemiec, Turcji, Hiszpanii, Węgier i Rumunii.
Tematyka spotkania w Hiszpanii koncentrowała się wokół strategii postępowania z zachowaniami trudnymi dzieci autystycznych przyjętych w poszczególnych szkołach z różnych państw.

Uczestnicy dyskutowali na temat różnorodnych metod oddziaływań oraz ich skuteczności w pracy z dziećmi z autyzmem oraz zespołem Aspergera. Goście wizytowali miejscową szkołę, obserwowali zajęcia i poznali rozwiązania w zakresie zatrudniania dorosłych osób niepełnosprawnych w spółdzielniach produkcyjnych i usługowych.

Miłym akcentem pobytu w Hiszpanii był udział w corocznym święcie św. Jerzego, przypadającym 23 kwietnia. W tym dniu przypominana jest legenda o zabiciu smoka i uratowaniu księżniczki. Na pamiątkę tego wydarzenia wszystkie kobiety otrzymują czerwone róże, a mężczyźni - książki.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj