Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Białe lwiątka mają imiona

Redakcja, 30.11.2014, 13:22

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W Zoo Safari w Borysewie (pow. poddębicki) rozstrzygnięto konkurs na imiona dla dwóch białych lwów, które przyszły na świat 18 października. To drugie urodziny białych lwiątek w tym zoo.

← REKLAMA

Imiona dla lwiatek - samczyka i samiczki - wymyśliły panie Karolina i Ania. Samiczka otrzymała imię Laari, czyli tak jak w starożytnej Persji nazywała się srebrna waluta, zaś samczyk przybrał imię Leo - z języka łacińskiego lew.

Maluchy mieszkają w specjalnym boksie, w którym mają podgrzewane legowisko. Małe lwiątka od 18 listopada w swojej diecie mają również mielone mięso, które dostają dwa razy dziennie, choć głównym składnikiem jedzenie jest mleko, które dostają aż 8 razy na dobę. Posiłek wzbogacany jest jajkiem.

- Teraz już bardziej widać ich koci charakter. Uwielbiają się bawić, uwielbiają, gdy do nich przychodzimy, głaskanie po brzuszku - mówi Anna Pabich, właścicielka zoo.

Laari i Leo od urodzenia potroiły swoją wagę. Anna Pabich zdradziła nam też, że lwiątka nauczyła korzystać z kuwety, a to nie takie łatwe zadanie.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj