Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Złota Ola Glapińska

Redakcja, 21.07.2014, 17:27, aktualizacja: 22.07.2014, 15:50

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W zeszłym tygodniu we Wrocławiu odbywał się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Lekkiej Atletyce.

← REKLAMA

Spośród licznej grupy lekkoatletów z Sieradza na szczególną uwagę zasługują dwa wyniki: I miejsce sztafety 4x100 m zawodników MULKS MOS Sieradz z wynikiem 42.93 s w składzie: Konrad Kuźnik, Przemysław Jakubowiak, Patryk Pawłowski, Tomasz Wysota oraz I miejsce Aleksandry Glapińskiej, zawodniczki MULKS Żeromski Sieradz, w konkurencji trójskok z wynikiem 12.56 m. W obu przypadkach rezultaty uzyskane przez zawodników są rekordami powiatu sieradzkiego.

Finał trójskoku kobiet (juniorów mł.) stał na bardzo wysokim poziomie: wszystkie medalistki przekroczyły barierę 12 m, a wynik Aleksandry dałby jej również złoty medal w Mistrzostwach Polski w kategorii wyższej czyli juniora.

Ola w tym dniu czuła się znakomicie i od samego początku kontrolowała przebieg konkursu, trzykrotnie poprawiając rekord życiowy (w pierwszej kolejce 12.28 m, w trzeciej 12.32 m i szóstej 12.56 m). Aleksandra zamieniła konkurs trójskoku w ciekawe widowisko, porywając kibiców do aktywnego udziału w nim.

Można przypomnieć, że poprzednią rekordzistką powiatu sieradzkiego w tej pięknej, ale jakże trudnej konkurencji, była Ewelina Michalak, która w roku 2004 skoczyła w Białej Podlaskiej 11.74 m, a w tym samym roku podczas Halowych MPJ 11.98 m, zdobywając brązowy medal.

Ola jest wiec pierwszą 12-metrową "trójskoczkinią" z Sieradza. Rekord z poprzedniego roku poprawiła już o ponad metr, a jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa w tym sezonie. W drugiej jego części (wrzesień) wystartuje bowiem jeszcze co najmniej w jednym konkursie trójskoku. Plany na przyszły sezon są bardzo ambitne, zaś sama Aleksandra ma potencjalne możliwości, by być pierwszą sieradzanką, która pokona barierę 13 metrów.

Trenerem Oli Glapińskiej jest Tomasz Kuś - nauczyciel z II LO w Sieradzu.

Zobacz bieg złotej sieradzkiej sztafety:

  • Złota Ola Glapińska

    Redakcja, 21.07.2014, 17:27, aktualizacja: 22.07.2014, 15:50

    Fotogaleria zawiera 3 zdjęcia
    3

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj