Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Najlepsi strażacy i policjanci są wśród nas

Redakcja, 03.12.2013, 19:25

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 5 komentarzy
5

Czternasty raz nagrodzono najlepszych w województwie łódzkim policjantów i strażaków - zawodowych i ochotników, wyłonionych w konkursach dla specjalistów z różnych dziedzin.

← REKLAMA

Zwycięzcom gratulowali i wyróżnienia wręczali: wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień, łódzki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - nadbryg. Andrzej Witkowski oraz komendant wojewódzki policji w Łodzi - insp. Dariusz Banachowicz.

Finał jest podsumowaniem całorocznej pracy przedstawicieli służb mundurowych. Przez rok rywalizowali w swoich specjalnościach najpierw na poziomie wojewódzkim, a następnie krajowym. W niektórych przypadkach jest to unikalne sprawdzenie swoich umiejętności praktycznych. Konkurs na "najlepszego policjanta realizującego zadania z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego" jest jedynym tego rodzaju w Polsce.

Laureaci poszczególnych kategorii konkursu na "najlepszego policjanta i strażaka województwa łódzkiego w 2013 roku" nagrodzeni zostali nagrodami pieniężnymi oraz dyplomami. Zwycięzcy otrzymali po 1000 zł.

- W tak ważnych dla społecznego komfortu zawodach jak policjant i strażak stale udowadniacie, że można na was liczyć - powiedział marszałek Stępień do zgromadzonych laureatów. - Dziękuję za właściwe wykonywanie obowiązków, za gotowość 24 godziny na dobę oraz za to, że zawsze potraficie zachować się właściwie w każdej sytuacji. Na ręce Waszych przełożonych składam słowa wdzięczności za wszystkie sukcesy i za to, że dzięki Wam czujemy się bezpiecznie - zwróciła się do wyróżnionych strażaków i policjantów wojewoda Chełmińska.

Wśród wyróżnionych znalazł się mł. asp. Maciej Kołeczek z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu. Funkcjonariusz został wyróżniony jako najlepszy przewodnik psa do wyszukiwania zapachu narkotyków z terenu województwa łódzkiego. Oczywiście towarzyszyła mu podopieczna - Hera, czyli owczarek niemiecki. W nagrodę za doskonałą służbę dostała pamiątkowy medal i potężną torbę karmy. Młodszy aspirant Maciej Kołeczek w szeregach policji służy od 10 lat. Od 3 lat jest przewodnikiem psa tropiąco-patrolowego, a od sierpnia tego roku jest również przewodnikiem Hery.

Dwie ważne nagrody przywieźli także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu. Mł. bryg. Jarosław Wasylik - naczelnik Wydziału Operacyjnego KP PSP w Sieradzu został najlepszym dowódcą/przełożonym PSP w 2013 r. Jego kolegę - mł. kpt. Sławomira Osiewałę będącego zastępcą dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w KP PSP w Sieradzu uhonorowano tytułem lidera wśród prowadzących szkolenia dla strażaków OSP. Gratulujemy!

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (5)

 • ~gość_4552 (IP: *.*.138.254), 03.12.2013, 23:42
  Brawo dla Strażaków wysokiej KLASY JRG /KP PSP SIERADZ!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_4555 (IP: *.*.149.108), 04.12.2013, 14:13
  Gratulacje dla wyróżnionych
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_4443 (IP: *.*.96.85), 04.12.2013, 20:11
  Znam takiego jednego policjanta jest najlepszy heh żenua
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_4562 (IP: *.*.174.172), 05.12.2013, 15:56
  świetni ludzie i fachowcy gratulacje należało im się dużo wcześniej
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_4584 (IP: *.*.156.154), 08.12.2013, 21:50
  ŚWIETNI- FACHOWCY-WYSOKIEJ KLASY-BOHATERZY-a póżniej wrzody na dupie społeczeństwa......EMERYTURY GRATIS........ŻYGAĆ się chce.........nie pisze o ochotnikach...im SZACUNEK.....
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj