Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Spoza powiatu

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Prezydent na pomoc samorządom

Redakcja, 13.11.2013, 16:13

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Jacek Walczak w imieniu Stowarzyszenia Związku Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego podpisał Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych.

← REKLAMA

OPOS tworzą regionalne stowarzyszenia, związki i zrzeszenia: Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, Stowarzyszenie Gmin Regionu Południowo-Zachodniego Mazowsza, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Stowarzyszenie Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego, Śląski Związek Gmin i Powiatów, Zrzeszenie Prezydentów Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego, Związek Gmin Lubelszczyzny, Związek Gmin Pomorskich i Związek Gmin Śląska Opolskiego.

Według stron porozumienie konieczne jest do inicjowania i koordynowania działań umożliwiających obronę wspólnych i najważniejszych spraw związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego. Członkowie OPOS zapowiedzieli opracowywanie i prezentowanie jednolitych stanowisk centralnym organom władzy publicznej, przygotowywanie projektów aktów prawnych oraz lobbowanie na rzecz najistotniejszych zmian w prawie dotyczącym funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego.

W OPOS podkreśla się, że nie narusza ono niezależności tworzących je uczestników i jest otwarte na współpracę z kolejnymi regionalnymi organizacjami samorządowymi. W polu zainteresowań członków OPOS znajdują się w pierwszej kolejności: ustrój samorządu terytorialnego, finanse samorządowe, oświata, gospodarka odpadami, polityka i programy UE, unijne fundusze, lokalna polityka energetyczna oraz oświetlenie dróg.

Stowarzyszenie Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego na spotkaniu w Nowej Soli reprezentowali: Zbigniew Burzyński - prezydent Kutna, Piotr Busiakiewicz - starosta Powiatu Łódzkiego Wschodniego, Henryk Brzyszcz - burmistrz Konstantynowa Łódzkiego i Jacek Walczak - prezydent Sieradza.

- Mamy te same problemy, które dotąd rozwiązywaliśmy oddzielnie - akcentuje Jacek Walczak. - Podpisaliśmy porozumienie, które na pewno nie zaszkodzi samorządom, a liczymy, że w wielu sprawach pomoże. Ogólnopolska organizacja pozwoli nam wpłynąć na bieg rzeczy. W Porozumieniu jest kilkanascie samorządów z regionu łódzkiego, ale już 90 procent z Wielkopolski czy Śląska - dodaje prezydent Sieradza.

Fot. UM Nowa Sól

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_3018 (IP: *.*.96.85), 13.11.2013, 18:57
  brawoooo :)
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj