Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Artykuł sponsorowany

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zakłady sportowe przenoszą się do Internetu

Materiał sponsorowany

Historia zakładania się jest niemal tak długa, jak cywilizacja. Ludzie od zawsze starali się przewidywać skutki wydarzeń. Dziś tę skłonność wiele osób ma nadal, a niektórzy próbują swoją wiedzę i przeczucie przekuć na poprawne typowanie w zakładach bukmacherskich.

Historia pierwszego zakładu

Za początek zakładów sportowych uznaje się XIX wiek, a miejscem ich narodzin Wielką Brytanię. Natomiast pierwszy w historii lokal, w którym można było postawić swoje typy, powstał w 1922 roku na przedmieściach Londynu. XX wiek to wzrost popularności i powstanie branży bukmacherskiej. Jednak należy podkreślić, że ludzie pierwsze zakłady sportowe zawierali już w czasach Starożytności, kiedy to popularne były wyścigi rydwanów i walki gladiatorów.

Rozwój branży

W XX wieku zaczęło powstawać coraz więcej punktów, w których można było stacjonarnie obstawić wynik wybranego wydarzenia sportowego. Poprzednie stulecie to również czas, kiedy bukmacherzy przeszli transformację z branży analogowej do cyfrowej. Początkowo zakłady były przyjmowane w specjalnych księgach handlowych, potem w rozwoju pomogła komputeryzacja. Krokiem milowym w ekspansji był natomiast pomysł wprowadzenia zakładów sportowych do świata wirtualnego. I chociaż to Amerykanie zauważyli potencjał, jaki drzemie w Internecie, to jednak pierwszy zakład bukmacherski online został zawarty w Kanadzie w 1972 roku.

Era Internetu

Obecnie trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie w codziennym życiu bez Internetu. Wykorzystujemy go zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym. Sieć globalna pozwala nam nawiązywać i utrzymywać relacje społeczne, służy rozrywce, a także pomaga w zwyczajnych obowiązkach, którymi są np. zakupy. Również zakłady bukmacherskie dostrzegły, jak wielką moc ma Internet i postanowiły działać nie tylko w świecie realnym, ale także w tym wirtualnym. Dzisiaj nikogo to już nie dziwi, jednak w historii tej branży to właśnie działalność online jest momentem przełomowym, który pozwolił na jeszcze mocniejszy rozwój.

Co dalej?

Obecnie tzw. zakłady "prematch", czyli zawierane przed rozpoczęciem wydarzenia, są standardem. Teraz coraz większą popularnością cieszą się zakłady live - rezultat meczu można typować online niemal w dowolnym momencie trwania wydarzenia na żywo. To daje graczom dużo większe możliwości, do nich należy decyzja, czy i w którym momencie chcą postawić swoje typy. Wystarczy tylko smartfon lub komputer z dostępem do Internetu. A to nie koniec nowości! Bukmacherzy stale rozszerzają swoją ofertę, dlatego wśród zakładów znajdziemy nie tylko sport, ale także politykę i rozrywkę. Przykładem mogą być w tym miejscu zakłady m. in. na film, który dostanie Oscara; na wokalistę, który wygra Eurowizję; czy zwycięską partię polityczną w wyborach parlamentarnych. To jeszcze nie wszystko! Zakłady bukmacherskie STS zdają sobie sprawę z tego, że duża część zwolenników typowania to również wielcy miłośnicy sportu. Dlatego też w ofercie tego bukmachera znajdziemy STS TV, czyli platformę, na której możemy obejrzeć wybrane mecze piłki nożnej, siatkówki, tenisa, koszykówki, hokeja na lodzie i in. Aby uzyskać dostęp do tej usługi należy być pełnoletnim, założyć konto w serwisie sts.pl i pozostawać aktywnym użytkownikiem. Jaki będzie kolejny krok w tym obszarze? Jak pokazują trendy, na pewno bukmacherzy nie zwolnią tempa, dlatego można śledzić, co będzie dziać się w branży!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Fot. shutterstock.com

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj