Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz / Kultura i rozrywka

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Antoine 10 Création

Redakcja, 11.07.2017, 20:42

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 3 komentarze
3

Dziesięć zdjęć, dziesięć kreacji, dziesięć spojrzeń na dokonania Antoniego Cierplikowskiego. Na ul. Rycerskiej można oglądać wystawę prezentującą stylizacje mistrza Antoine’a.

← REKLAMA

Antoine 10 Création jest prezentacją specjalnie wybranych i opowiedzianych przez Ewę Ziembińską, historyka sztuki i Jagę Hupało, kreatorkę fryzur, 10 fotografii stylizacji Antoine’a, niekwestionowanego mistrza, który wyniósł fryzjerstwo do poziomu sztuki tzw. haute coiffure. Twórcę fryzur artystycznych, który dokonał rewolucji stylizacji, koloryzacji i myśleniu o włosach.


Wywodzącego się z Sieradza Antoniego Cierplikowskiego fascynowały fryzury i kostiumy historyczne. Jego klientkami były znane aktorki, a on sam, inspirując się dziełami sztuki kreował fryzury na potrzeby teatru i kina. - Wybrałyśmy stylizacje Antoine’a, które są rewolucyjne i spektakularne dla jego twórczości, ale również są ważne z perspektywy sztuki i historii fryzjerstwa. Jest to hołd dla mistrza, który zmienił wiele w wyglądzie kobiety - podkresla Ewa Ziembińska.


Fotografie, które możemy oglądać w Sieradzu pochodzą ze zbiorów prywatnych, ale też Muzeum Okręgowego w Sieradzu i Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Możemy je dzisiaj podziwiać, bo Antoine dbał o dokumentację fotograficzną swoich dzieł, zatrudniając najlepszych fotografów i tworząc specjalne wydawnictwa, w których prezentował swoje stylizacje. - Te prezentowane na wystawie są w dużych rozmiarach, dzięki czemu możemy dostrzec każdy detal - mówi Ewa Ziembińska.
Fotografiom towarzyszą również opisy, które dotyczą m.in. umiejscowienia fryzury, stylizacji w historii fryzjerstwa, ale także odwołań do sztuki czy panujących trendów. - Jestem przekonana, że w tych zdjęciach, całej wystawie udało się uchwycić pasję mistrza Antoine’a, pasję, która objawiała się także poprzez wnikliwą analizę dzieł sztuki, obrazów, np. Boticellego - wyjaśnia Jaga Hupało.


Ekspozycję można oglądać do 17 września.


Wystawa jest wprowadzeniem do tegorocznej edycji Sieradz Open Hair Festival.
Organizatorem wystawy jest Urząd Miasta Sieradza. Jej mecenasem jest Grupa Tubądzin.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (3)

 • ~gość_12739 (IP: *.*.130.23), 14.07.2017, 17:17
  co to za żółty kurczaczek??
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12740 (IP: *.*.66.6), 16.07.2017, 12:07
  Pis wprowadza obowiązkowy abonement przy PiT. Pytam się co w przypadku Rodziny 500+ z Mopsu ? Oni za nic nie płacą nie rozliczają się bo nie mają z czego komornik ich nie może ruszyć obiadki, dofinansowania, ubrania no bo nędza w domu. Czemu hodujemy sobie NOWE społeczeństwo (nową klasę społeczną hehe) ? Z marginesu społecznego zrobi się zaraz duża część obiboków do utrzymania
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12740 (IP: *.*.42.4), 16.07.2017, 12:14
  Podatek dołożony do paliwa to zapchajdziura 500+ To że w reżimowej telewizji mówi się coś inego to wierutna bzdura. Tyle kasy jest w budżecie państwa że trzeba wprowadzać nowe podatki. Przedsiębiorcom przetrzymuje się zwrot z Vatu na obiecanki wybocze, boją się zwrócić do Urzędu Skarbowego po zwrot bo potem następują drobiazkowe męczące kontrole więc. Zwrot z vatu to nie kradzież jak mówiła Premier. Wystarczy nie brać a nie kraść jak mówiła Beata stąd pare groszy więcej ale nie na tyle żeby starczyło na darmozjadów z 500+
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj