Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz / Interwencje

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Fuszerka przy przebudowie

Redakcja, 07.11.2016, 14:43

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 13 komentarzy
13

Podczas układania nowego chodnika w Al. Grunwaldzkiej w Sieradzu wykonawca musiał czasowo rozebrać chodnik przy zbiegu z ul. Roweckiego. Płyty ułożono ponownie, szkopuł w tym, że tak niefortunnie, że powstało zagłębienie i po deszczu robi się ogromna kałuża.

← REKLAMA

"Gdy budowano nowy chodnik na A. Grunwaldzkiej, zerwano płyty chodnikowe na odcinku około 2 m z ul. Roweckiego. Po wybudowaniu chodnika położono ww. płyty na powrót, lecz w taki sposób, że powstało zagłębienie. Sytuacja ta powoduje, iż po opadach deszczu tworzy się rozlewisko wody o wymiarach około 5,5 m x 2,5 m i zmusza to pieszych do chodzenia po trawie, a właściwie po błocie. Jak znam życie, to gdy nie zostanie zwrócona uwaga, nikt tego nie poprawi, bo przecież remontowano Al. Grunwaldzką, a nie Roweckiego" - pisze do nas sieradzanin.

Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, czyli jednostki Starostwa Powiatowego, które jest inwestorem przebudowy Al. Grunwaldzkiej, wyjaśnia, że sprawą już się zajęto. Wykonawca robót ma poprawić przejście po oddaniu Al. Grunwaldzkiej, do czego powinno wkrótce dojść.

Spostrzeżenia, co do efektów przebudowy tej ulicy w Sieradzu ma też inny nasz czytelnik - Mikołaj, który podzielił się z nami swoją opinią.

"Chciałbym zwrócić uwagę na nowo zrobione chodniki na Al. Grunwaldzkiej (koło Galerii Sieradzkiej). Po co trzy dojścia, przecież tam nikt nie będzie chodził środkowym chodnikiem. Ten jeden chodnik jest niepotrzebnie wybudowany, będzie tylko porastał trawą i niepotrzebnie wydane są pieniądze" - pisze Mikołaj.

W galerii zdjęcia przesłane przez sieradzan.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (13)

 • ~gość_12374 (IP: *.*.29.108), 07.11.2016, 15:32
  A kiedy będzie chodnik przy ARMII KRAJOWEJ 1 ???
  -3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_11262 (IP: *.*.65.48), 07.11.2016, 16:06
   Przecież jest o co Ci chodzi ?
   +2
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12372 (IP: *.*.71.78), 07.11.2016, 15:38
  szczerze powiem, że chodnik z obu stron Al. Grunwaldzkiej to jedna wielka fuszerka: kostka nierówno położona, chodnik w jednym miejscu zrobiony z kilku pasów (jakby mieli za dużo połówek) przechodzi w cały lecz ze szparą na łączeniu (tak to jest jak się robi od środka, od końców a potem jakoś robi pomiędzy)...kto spostrzegawczy ten zauważy. Ktoś powie, że pewnie się czepiam, ale widząc inne chodniki w mieście ten wygląda mało profesjonalnie. Zresztą byłem świadkiem sytuacji gdzie układano kostkę i kilka wystawało, jeden pracownik chciał poprawić ale reszta nawet nie zareagowała, więc ten jeden też machnął ręką:)
  Co do nowego parkingu przy galerii, to gratuluję tego wyjazdu przy światłach, super rozwiązanie, następna sprawa po co tam taki szeroki chodnik po środku, nie lepiej by było więcej miejsc parkingowych zrobić i wyjazd tylko od strony Jagielońskiej?, pomijam już ten chodnik krótki o którym mowa w materiale:) i to tyle okiem szarego mieszkańca...
  +4
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12375 (IP: *.*.131.168), 07.11.2016, 16:51
  To zagłębienie z wodą było i wcześniej tylko mniejsze, więc pewnie powiedzą, że zrobili jak wcześniej było. A na Grunwaldzkiej(chodniki) w wielu miejscach nie ma piachu pomiędzy kostkami, czuć jak się ruszają podczas szybszej jazdy na rowerze.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_12380 (IP: *.*.157.190), 08.11.2016, 09:19
   co do ułożenia kostki na tych chodnikach też to zauważyłem że jest niestarannie położona, w wielu miejscach kostka rusza się pod stopami a już najbardziej to się odczuwa jak się jedzie rowerem, dokładnie ta sama sytuacja z kostką jest na Broniewskiego na odcinku koło SPUMiT-u, niestety ogromna fuszera i tyle
   +1
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12376 (IP: *.*.69.176), 07.11.2016, 18:44
  Urząd Miasta mógłby wyremontować jeszcze ten chodnik na całej długości, bo po ulewnym deszczu takich kałuży jak na zdjęciach jest co krok i można w nich co najmniej ryby łowić
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12377 (IP: *.*.70.111), 07.11.2016, 19:54
  To jak już wytykamy, to tablica, która wyświetla prędkość pojazdu na ul. Al. Grunwaldzka błędnie pokazuje napis " DZIĘKUJE " a powinno być " DZIĘKUJĘ " :P
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
  • ~gość_12380 (IP: *.*.157.190), 08.11.2016, 09:40
   myślę że to nie jest wielki problem, choć wiadomo miejsce publiczne i powinno być zgodnie z zasadami pisowni, ale przyglądam się innej sprawie, otóż istniejąca tam zwężka została wymalowana farbą na asfalcie i dla poprawienia widoczności jej wieczorem, wyklejona ,,żabkami'', takimi świecącymi lampeczkami przyklejonymi do asfaltu. Akurat jechałem tam pierwszego dnia jak te żabki zostały zamontowane i świeciły wszystkie i naprawdę ten pas ruchu drogowego był super widoczny, niestety z każdym dniem jest coraz mniej tych punktów świetlnych sprawnych a czekam tylko jak to na dniach zostanie remont ukończony i pan P. będzie się chwalił jak to pięknie wyremontowano Al. Grunwaldzką i za jakie ogromne pieniądze. Rozumiem skąd się biorą te ogromne koszty remontów dróg, rozumiem skąd się biorą te koszty - każdy musi swoją kieszeń uzupełnić do pełna więc montuje największe barachło, najtańsze a ciemny lud ma się cieszyć tym. Wydaje mi się że od momentu zamontowania tych żabek minęło ok 2 tygodnie w Niemczech firma odpowiedzialna za to, już by tutaj była i montowała takie, że świeciłyby jak powinny a u nas spoko tak musi być i koniec. Kiedy zaczniemy w tym kraju robić takie rzeczy jak się należy, do tej chwili byłem przekonany że firma Strabag, to poważna firma, która zęby zjadła na budowie i remontach dróg, a tu takie kwiatki podstawowych urządzeń poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego nie potrafią odpowiednich zamontować, wstyd ogromny wstyd. Już widać że ten remont to wielka fuszera która po kilku tygodniach będzie się rozwalać, a popularna betonówka (1 Maja) budowana przez Niemców wytrzymała 70 lat.
   0
   Jestem przeciw!
   Jestem za!
   Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12303 (IP: *.*.141.86), 08.11.2016, 08:07
  Tablica z wyświetlaną prędkością od strony POW ,postawiona jest między przejściami.Ludzie gapią się co jest na niej wyświetlone i nie uważają na pieszych na pierwszym przejściu.Żeby to źle się nie skończyło.
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12112 (IP: *.*.174.80), 08.11.2016, 08:39
  Odkąd kojarzę, zawsze była tam kałuża na starym chodniku, wiem bo tam mieszkałam. A ten chodnik w stronę bloków nie był modernizowany.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12189 (IP: *.*.65.184), 08.11.2016, 09:40
  Jeszcze chciałbym zwrócić uwagę na to, iż LED-y na Grunwaldzkiej, które się znajdują się na jezdni to już w większości nie działają...
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • Zobacz profil użytkownika DDshirt
  DDshirt, 09.11.2016, 21:55
  ...

  Wpis edytowany przez autora komentarza.

  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_12396 (IP: *.*.104.85), 12.11.2016, 11:23
  a no tak to jest jak się nie wiadomo ilu podwykonawców zatrudnia i daje się krótkie terminy ...
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj