Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nowy, droższy rok

Redakcja, 13.01.2012, 12:44

Artykuł zawiera pliki dźwiękowe
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Od dłuższego czasu dostajemy od zaniepokojonych Czytelników informacje o wzroście kosztów życia w Sieradzu.

← REKLAMA

Tak, to prawda, informowaliśmy już wielokrotnie o przypadającej od 2012 roku zwiększonej opłacie za wodę i kanalizację, o wyższym podatku od nieruchomości czy też nowych opłatach: od posiadanych psów oraz od wody deszczowej i pośniegowej. Miasto Sieradz ma duże problemy budżetowe i według władz tylko zwiększenie kosztów po stronie podatnika może doprowadzić do prawidłowego bilansu w finansach miasta.

Zgodnie z Państwa sugestią zajrzeliśmy do Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, której członkami jest duża część mieszkańców Sieradza. Czy płatnicy spółdzielczego czynszu powinni spodziewać się również drastycznych podwyżek? - Spółdzielcy SSM będą mieli zmiany opłat związane tylko i wyłącznie z usługami i dostawami. Natomiast opłaty zależne od spółdzielni, te które kształtujemy w części przynajmniej sami, a także przeniesienie zmiany wysokości opłat z tytułu podatków, w tym tak zwanego podatku od deszczu, jesteśmy w stanie ponieść bez korekty naliczeń - mówiła nam prezes SSM Stefania Gąsiorowska.

Spółdzielnia już poinformowała mieszkańców o zmianach cen wody, kanalizacji i wywozu nieczystości. - Należy się jeszcze spodziewać zmiany cen centralnego ogrzewania - dodaje Stefania Gąsiorowska, zapewniając jednak, że zmiany w rozliczeniach nastąpić mogą dopiero w drugim kwartale tego roku.

Drożyzna atakuje sieradzan niemal wszędzie, stąd też otrzymaliśmy od pomocy drogowej ROOS ciekawe zdjęcie prezentujące ceny na jednej z sieradzkich stacji pawliw kilka dni temu. Litr oleju napędowego kosztował już ponad 6 zl, zaś do tej granicy zbliżała się powoli cena za popularną benzynę Pb 95. Na szczęście te kwoty już nieco spadły, pytanie tylko - na jak długo?

Dziękujemy Czytelnikom za temat i czekamy na kolejne zgłoszenia pocztą elektroniczną lub na nasz redakcyjny numer telefonu: 666 10 30 50.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • Zobacz profil użytkownika MATRIX60MW
  MATRIX60MW, 13.01.2012, 13:43
  teraz pozostaje wyczekiwać jak paliwa dojdą do 7zł
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj