Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Mikrogranty 2024

Redakcja, 20.06.2024, 11:00

W Urzędzie Miasta Sieradza odbyło się spotkanie laureatów Lokalnego Programu Mikrograntów. Wsparcie finansowe na swoje działania otrzymały 23 organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.

← REKLAMA

Mikrogranty przez sieradzki magistrat realizowane są już od 2017 r.

- Przez ten czas na zadania realizowane przez organizacje pozarządowe i samych mieszkańców Sieradza przeznaczyliśmy blisko 700 tys. zł, co pozwoliło zrealizować blisko 200 rozmaitych wydarzeń, od pikników osiedlowych, poprzez koncerty, zawody sportowe a na publikacjach kończąc. W tym roku zwiększyliśmy limit finansowy. Dziś Ci, którzy chcieliby realizować różne działania, mogą to zrobić ze zdwojoną siłą, dlatego, ze jest 10 tys. zł maksymalnego wsparcia, a nie 5 tysięcy, jak było do tej pory - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

W tym roku na realizację programu przeznaczono 200 tys. zł.

O dofinansowanie ubiegało się ponad 40 organizacji i grup nieformalnych. Dofinansowanie otrzymało 23 z nich. Wśród przedsięwzięć, które otrzymały granty są rozmaite działania, począwszy od wspólnych działań sąsiedzkich, poprzez piłkarskie zmagania (także na sieradzkiej plaży) a skończywszy na fabularyzowanym turnieju łuczniczym.

- W tym roku mieliśmy rekordową liczbę zgłoszonych projektów. Zwycięskie wnioski dotyczą takich obszarów, jak: kultura i historia, muzyka, ekologia, sport i rekreacja, wsparcie seniorów i osób niepełnosprawnych. Państwa aktywność, chęć działania i świetne pomysły są dowodem na to, że program sieradzkich mikrograntów warto rozwijać - mówił Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Działania finansowane z programu Mikrograntów będą realizowane od czerwca do 20 listopada tego roku.

Lokalny Program Mikrograntów: Mikrogranty Sieradz 2024 to Program realizowany wspólnie przez Miasto Sieradz oraz Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS finansowany ze środków Miasta Sieradza.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj