Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

30 lat hospicjum

Redakcja, 18.06.2024, 21:50

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Hospicjum w Sieradzu obchodziło uroczysty Jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji w Teatrze Miejskim w Sieradzu zorganizowana została uroczysta gala przygotowana przez pracowników hospicjum przy udziale zaprzyjaźnionych osób.

← REKLAMA

To była bardzo piękna i wzruszająca uroczystość, mająca na celu przypomnienie sylwetki założyciela placówki i pierwszego ordynatora - docenta Edmunda Olszańskiego. To właśnie dzięki jego determinacji udało się stworzyć w Sieradzu pierwsze hospicjum. Do dzisiaj dla pracowników osoba Edmunda Olszańskiego, jego siła i determinacja, są myślą przewodnią do codziennej pracy i wspierania chorych przebywających na oddziale. "Anioły z miasteczka Aniołów" tak zostali nazwani pracownicy przez jedną z pacjentek.

Wzruszeń i wspomnień nie było końca, a organizatorzy pokazując codzienne życie na oddziale pokazali nam, wiele zabawnych i wzruszających historii uwiecznionych na filmach i fotografiach pokazując jednocześnie, że tam jest życie i niecodzienna codzienność.

- Najgorsza jest taka śmierć, kiedy odchodzi się z pełną świadomością. Ludzie usypiają też we śnie, a czasem wtuleni w pielęgniarkę - mówiła Beata Ulatowska.

Słowa uznania dla pracowników i ich pracy składali między innymi Dorota Ryl - wojewoda łódzki oraz Konrad Wilczyński - wicestarosta sieradzki. Całość uroczystości uświetnił przepiękny koncert uczniów i nauczycieli z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Sieradzu.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj