Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Paczka do więzienia. Jak ją zamówić?

Redakcja, 05.06.2024, 23:09

Zamówienie na paczkę żywnościową przekazywaną dla osadzonego w zakładzie karnym, to jedno z najczęściej wykorzystywanych udogodnień. Jednostki więzienne mają jednak ściśle uregulowane przepisy informujące o możliwościach oraz sposobach dostarczenia. To właśnie dlatego tak wiele bliskich osób decyduje się na skorzystanie z możliwości usług zewnętrznej firmy, za której pośrednictwem możesz złożyć formalny wniosek oraz opłacić paczkę do więzienia. Sprawdź, co musisz wiedzieć na ten temat!

← REKLAMA

Paczka do więzienia - czy możesz wysłać paczkę żywnościową?

Nadawanie paczek żywnościowych do więzienia za pośrednictwem zakładu jest ściśle regulowane przepisami prawa. Przepisy te różnią się w zależności od kraju i typu zakładu karnego i mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w placówkach penitencjarnych. Warto zaznaczyć, że w wielu oddziałach zazwyczaj obowiązują limity dotyczące wagi paczki oraz rodzaju produktów, które mogą być do niej dołączone. To dlatego przed wypełnieniem formularza z prośbą o przekazanie paczki zapoznaj się z regulaminem konkretnego zakładu karnego, aby uniknąć problemów i nieporozumień.

Paczki żywnościowe mogą zawierać wyłącznie produkty spożywcze, które są dopuszczone przez regulamin zakładu karnego. Chociaż mówi się, że najczęściej dozwolone są produkty o długim terminie ważności, takie jak konserwy, suche produkty, ciastka, słodycze, kawa, herbata, oraz owoce suszone, do osadzonych można również nadać świeże owoce i warzywa, przetwory mleczne, wędliny, słodycze oraz papierosy. Wybrane zakłady mogą różnić sie asortymentem ze względu na zasobność więziennych kantyn, dlatego lista produktów, które możesz nadać za pośrednictwem zakładu najczęściej znajduje sie na oficjalnej stronie. Szczegóły dotyczące możliwości widzeń i aktualne rozporządzenia możesz sprawdzić na: https://widzenia.pl i https://zakladykarne.pl.

Artykuły żywnościowe przesyłane dla osadzonych - jak to zrobić?

Pamiętaj, że samodzielnie nie możesz przekazać paczki osobie osadzonej. Zgodnie z przepisami podanymi na oficjalniej stronie Służby Więziennej osadzony ma prawo otrzymać paczkę z żywnością nie częściej niż raz w miesiącu. Ważne jest, by paczka żywnościowa została zamówiona bezpośrednio przez osobę bliską osadzonego po uprzednim złożeniu stosownego formularza. Po pokryciu kosztów przygotowania paczki żywnościowej możliwe jest przekazanie zamówionych rzeczy wskazanej osobie. Odbywa się to za pośrednictwem kantyny więziennej, dlatego lista dostępnych produktów online uwzględnia asortyment danego zakładu. Zajrzyj na: https://paczkadlawieznia.pl, czyli portal, który umożliwia wybór produktów dostępnych w danym zakładzie karnym.

E-paczka to nowoczesna i wygodna forma przekazania i otrzymania paczki w zgodzie ze wszystkimi przepisami prawa oraz obowiązującym regulaminem placówki, w której przebywa skazany.

LH, źródło: Materiał Partnera
Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj