Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Miejski skarbnik wśród najlepszych

Redakcja, 26.05.2024, 14:38

Skarbnik Miasta Sieradza, Jakub Kulesza, zajął trzecie miejsce w rankingu "Skarbnik Samorządu 2024", który przygotowany został przez Dziennik Gazeta Prawna. W plebiscycie brane były pod uwagę m.in. wyniki finansowe samorządu połączone z innowacyjnością oraz otwarciem dla mieszkańców.

← REKLAMA

Podczas ósmej edycji kongresu "Perły Samorządu 2024" odbywającego się w Gdyni wiodącymi wątkami są tematy najważniejsze dla samorządowców oraz mieszkańców małych ojczyzn. Wśród nich są między innymi wyzwania ustrojowe, współpraca władzy centralnej i lokalnej, finanse samorządów, inwestycje, wykorzystanie sztucznej inteligencji i nowoczesnych narzędzi a także społecznej energii.

W Kongresie udział biorą samorządowcy, przedstawiciele rządu, świata biznesu, nauki, organizacji pozarządowych i mediów.

W trakcie wydarzenia wręczono wyróżnienia przedstawicielom najlepiej zarządzanych miast, gmin i powiatów, wśród nich znalazł się skarbnik Miasta Sieradza - Jakub Kulesza.

- Nagroda, którą otrzymał Pan skarbnik, jest potwierdzeniem, że nasze finanse są dobrze zarządzane, że dbamy o publiczne pieniądze oraz że realizujemy inwestycje uwzględniając potrzeby i oczekiwania naszych mieszkańców - podkreśla Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

"Perły Samorządu" to bezpłatny ranking opierający się na obiektywnych wskaźnikach, przygotowany przez Dziennik Gazeta Prawna. Tytuł "Skarbnik Samorządu" przyznawany jest od 2018 r. i jest uhonorowaniem osób, które na co dzień zarządzają budżetem i finansami jednostek samorządu terytorialnego. Nad jego przebiegiem czuwa Kapituła Rankingu, złożona z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj