Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Areszt za 2 kg narkotyków

Redakcja, 23.05.2024, 12:13

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Policjanci wydziału kryminalnego sieradzkiej komendy zatrzymali 39-latka, który posiadał prawie 2 kilogramy narkotyków. Nielegalne środki ukrywał w plecaku oraz w piecu kaflowym w swoim mieszkaniu. Sprawca usłyszał prokuratorskie zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu po uwzględnieniu wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, 39-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

Dzięki intensywnej pracy i monitorowaniu środowiska przestępczego przez sieradzkich kryminalnych, przejęte zostały prawie 2 kilogramy narkotyków. Policjanci od jakiegoś czasu podejrzewali, że 39-letni mieszkaniec Sieradza może posiadać nielegalne substancje.

16 maja br. po godzinie 13.00 niedaleko parkingu w centrum miasta funkcjonariusze zauważyli będącego w ich zainteresowaniu mężczyznę. Policyjna kontrola potwierdziła posiadane wcześniej informacje. W plecaku 39-latka funkcjonariusze znaleźli torebki foliowe z nielegalnymi substancjami. Mężczyzna wyjaśnił, że są to narkotyki i twierdził, że posiada je na własny użytek.

Policjanci zabezpieczyli nielegalne środki i zatrzymali 39-latka. Z zebranych wcześniej przez kryminalnych informacji wynikało, że mężczyzna posiada posesję na terenie powiatu sieradzkiego, gdzie może ukrywać narkotyki. 39-latek był wyraźnie zdenerwowany w czasie przeszukania pomieszczeń w budynku mieszkalnym.

Okazało się, że w piecu kaflowym pod śmieciami policjanci znaleźli kolejne torby foliowe z zakazanymi substancjami. Wstępne badanie zabezpieczonych środkow potwierdziło, że było to prawie 1200 gramów mefedronu i około 800 gramów amfetaminy.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany usłyszał prokuratorskie zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznej ilości środków odurzających. Sąd na wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu zastosował wobec 39-latka 3-miesięczny tymczasowy areszt. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj