Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Areszt za rozbój

Redakcja, 14.05.2024, 01:35

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Sieradzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój, kradzież mienia i dokumentów oraz kobietę, która podżegała ich do tych przestępstw. Wszystkim sprawcom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

5 maja br. około godziny 5.00 nad ranem dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o pobiciu mężczyzny. Skierowani na miejsce policjanci zastali zgłaszającego, który twierdził, że podszedł do niego nieznany mężczyzna prosząc o pomoc, ponieważ został pobity i okradziony. Wskazał poszkodowanego, który oświadczył, że kiedy przechodził w okolicy sieradzkiego Rynku zaczepiło go dwóch mężczyzn, chcąc aby kupił im alkohol. Kilka minut później ponownie spotkał ich w towarzystwie dwóch kobiet. W pewnym momencie jeden z mężczyzn próbował go uderzyć. Pokrzywdzony uciekł w kierunku ulicy Polnej. Wszyscy pobiegli za nim i kiedy go dogonili, mężczyźni zaczęli go bić. Uderzali pięściami po głowie i kopali po całym ciele. Towarzysząca agresorom jedna z kobiet cały czas podżegała ich do uderzania pokrzywdzonego. Następnie jeden z napastników z kieszeni ukradł mu portfel oraz telefon komórkowy, po czym wszyscy uciekli.

Pokrzywdzony wracając do domu spotkał przypadkowego przechodnia, którego poprosił o pomoc i powiadomienie służb ratunkowych. Do pobitego mężczyzny zadysponowano również służby medyczne. Został on przewieziony do szpitala i po udzieleniu pomocy opuścił placówkę. Łączną wartość strat pokrzywdzony wycenił na prawie 7 tysięcy złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli intensywne czynności, aby ustalić sprawców. Funkcjonariusze skrupulatnie gromadzili i analizowali zebrane w sprawie dowody. Dzięki dobremu rozpoznaniu jeszcze tego samego dnia kryminalni znali tożsamość napastników. Podejrzewanymi byli dwaj mężczyźni w wieku 23 i 27 lat oraz 42-letnia kobieta, wszyscy mieszkańcy Sieradza. Kilka godzin po ustaleniu ich personaliów, agresorzy zostali zatrzymani przez policjantów na terenie Sieradza.

W czasie przeszukania przy 23-latku policjanci znaleźli portfel i dokumenty pokrzywdzonego. Wszyscy trafili do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanym prokuratorskich zarzutów. 23- i 27-latek usłyszeli zarzuty rozboju, kradzieży dokumentów i mienia. Natomiast 42-letniej kobiecie postawiony został zarzut podżegania do popełnienia przestępstwa.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu i zastosował wobec obydwu podejrzanych mężczyzn trzymiesięczny areszt. Wszyscy byli wcześniej notowani przez policję. Za dokonane przestępstwa sprawcom grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj