Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Szpital z kardiologią inwazyjną

Redakcja, 23.01.2024, 17:54

Do artykułu dołączona jest fotogaleria
Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Najnowocześniejsza pracownia hemodynamiki i elektrofizjologii w Polsce wykonująca zabiegi z zakresu kardiologii inwazyjnej od 15 stycznia działa w Szpitalu Wojewódzkim im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sieradzu.

← REKLAMA

- Używając porównań motoryzacyjnych to sprzęt zgromadzony w pracowni to Bentley pośród tego typu urządzeń. Sprzęt obsługiwany przez najlepszych specjalistów - mówi Daniel Joachimiak, dyrektor sieradzkiego szpitala.

Remont szpitalnych pomieszczeń i ich wyposażenie kosztował 10 mln zł.

- Utworzenie tej pracowni nie było jednak łatwe. Żeby to się udało musieliśmy wykonać szereg trudnych prac. Po pierwsze musieliśmy całkowicie przebudować to piętro szpitala. I było to trudne, bo przecież prace odbywały się w normalnie pracującym szpitalu. Po drugie zainstalowaliśmy tu najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Element trzeci, równie ważny, to specjalistyczny fachowy personel, który też tu mamy - wyjaśnia Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Pracownia ulokowana jest pomiędzy Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym a Oddziałem Kardiologii. - Jest to optymalna lokalizacja, która skraca czas podjęcia działań u pacjenta do minimum - dodaje dyrektor. A jakie zabiegi można wykonać w pracowniach? W pracowni elektrofizjologii można m.in. wszczepić pacjentowi rozrusznik. Pracownia zajmuje się inwazyjnym leczeniem zaburzeń rytmu serca. Z kolei w pracowni hemodynamiki, w której znajduje się m.in. angiograf, można przeprowadzić zabiegi m.in. koronografii. Od 15 stycznia, gdy pracownie ruszyły przeprowadzono już kilkanaście zabiegów korongrafii i angioplastyki naczyń wieńcowych.

- Mamy wspaniale wyposażone pracownie, w których zatrudnieni zostali najlepsi specjaliści. Nasz sieradzki szpital staje się coraz jaśniejszym punktem na medycznej mapie naszego województwa - mówi Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

- Niezależnie, jakie porównania użyjemy w określeniu wyposażenia pracowni, czy to Bentley czy Mercedes, to z całą pewnością jest to najlepszy sprzęt w Polsce - dodaje Robert Sobczak, prezes spółki Inwestycje Medyczne Łódzkiego.

W uroczystym otwarciu pracowni udział wzięli również m.in. Iwona Koperska, przewodnicząca Sejmiku Wojeódzkiego oraz Rafał Matysiak, wiceprezydent Sieradza.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12899 (IP: *.*.32.39), 25.01.2024, 21:13
  No to śmierć przekupiona ,za takie kwoty-wyposażenie kosztował 10 mln zł. Sieradzanie staną się wieczni.
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj