Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Chodniki w planie

Redakcja, 03.04.2023, 22:25

Urząd Miasta Sieradza przymierza się do inwestycji polegającej na przebudowie chodników. Wartość zadania szacowana jest na blisko 3 milony złotych.

← REKLAMA

- Od wielu lat sukcesywnie, przy okazji inwestycji drogowych poprawiamy również stan chodników w Sieradzu. Teraz chcemy wykonać kolejny krok w kierunku modernizacji chodników - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent miasta.

W planowany zakres inwestycji wchodzą chodniki przy ulicach: Piastowska 6 i 14, ul. Działkowa, ul. Konopnickiej, ul. Wyspiańskiego, ul. Grzesika i Piwnika, ul. Zagłoby, ul. Warneńczyka, ul. Stodolniana, Olendry Małe, ul. Lokajskiego, ul. Krasawna (odcinek od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do ul. Oksińskiego) oraz ul. Łokietka 1A.

Modernizacja ma polegać przede wszystkim na usunięciu starej nawierzchni z płyt betonowych i zastąpienie jej kostką. Wykonana zostanie również podbudowa, wymienione krawężniki.

Miasto na wspomnianą modernizację chce pozyskać dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj