Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ulice do modernizacji

Redakcja, 27.03.2023, 16:38

Sieradzki magistrat planuje rozpocząć modernizację kolejnych kilkunastu ulic.

← REKLAMA

- To efekt naszych działań, dzięki którym mamy szansę na wsparcie w wysokości blisko 5 mln zł ze środków centralnych - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent miasta.

Podczas ostatniej sesji rady miasta radni zatwierdzili pomysł urzędu miasta w sprawie połączenia przebudowy dróg i parkingów przy ul. Andersa, ul. Bohaterów Września, Strzelców Kaniowskich, Braterstwa Broni i podobnej inwestycji przy ulicach Paderewskiego i Daszyńskiego w jedno zadanie. Inwestycja, której realizacja rozpocznie się w tym roku, będzie finansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład. Jej wartość to 25 mln zł, z czego dofinansowanie to 95 proc.

- Dzięki temu możliwe będzie ubieganie się o dofinansowanie zadania "Modernizacja dróg na terenie miasta Sieradza". Wartość tej inwestycji to 5 mln zł a planowane wsparcie z funduszy zewnętrznych to 4,75 mln zł - wyjaśnia prezydent.

W planach sieradzkiego urzędu jest modernizacja nawierzchni kilkunastu ulic, m.in. Ludowej (odcinek od skrzyżowania z ul. Szlachecką w stronę wiaduktu), Miejskiej, Wiejskiej, Liliowej, Konwaliowej, Wakacyjnej, Wypoczynkowej czy Radziminowskiej.

Zakres inwestycji zależy jednak finalnie od wyniku przetargu.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj