Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Akwarium jako idealna ozdoba domu

Redakcja, 28.07.2022, 22:28

Akwarium jako idealna ozdoba domu. Przy wyborze roślin akwariowych trzeba mieć na uwadze przede wszystkim ich cechy, wymagania, a także efekt, jaki dzięki nim będzie możliwy do uzyskania.

← REKLAMA

Dlaczego rośliny akwariowe są ważne?

Ich zadaniem nie jest tylko tworzenie niepowtarzalnego wyglądu, ale również wykonywanie niektórych zadań. Należy pamiętać, że przede wszystkim pochłaniają one jony amonowe oraz azotany znajdujące się w rybich odchodach. Rośliny akwariowe stanowią swojego rodzaju naturalny filtr, odkażający wodę. Dodatkowo przechodzą fotosyntezę, czego skutkiem jest odpowiednie naświetlenie. Są skuteczniejsze od sztucznych filtrów. Stworzony w ten sposób ekosystem sprzyja funkcjonowaniu akwarium. 
Rośliny akwariowe dzielą się na światłolubne oraz te, które preferują miejsca o większym zaciemnieniu, a także na porastające skały i ścianki akwarium. Ponad to z pośród wielu gatunków można wyróżnić pływające i pozostające na dnie. Warto pamiętać, że dla wszystkich roślin akwarystycznych potrzebne jest światło, które pozwoli im na przeprowadzenie procesu fotosyntezy. Najlepszym wyborem będzie światło sztuczne, co pozwoli na dokładne ulokowanie roślin akwariowych w zależności od ich potrzeb. Odpowiednie ich ułożenie w akwarium z uwzględnieniem dostępu do światła ma kluczowe znaczenie dla budowy dobrego ekosystemu.

Rodzaje filtrów akwariowych 

Filtry akwariowe są bardzo ważne nie tylko ze względów estetycznych, aby było można podziwiać zawartość akwarium. Swoje zastosowanie mają przede wszystkim w oczyszczaniu wody oraz zapewnieniu zdrowego środowiska dla ryb i roślin. Filtry akwariowe zapewniają ruch wody, dzięki czemu oczyszczają ją mechanicznie, chemicznie oraz biologicznie. 
Dostępne są trzy rodzaje filtrów akwariowych: wewnętrzny, kaskadowy i kubełkowy. Pierwszy z nich sprawdzi się w przypadku posiadania małego akwarium. Jego atutem bez wątpienia jest niska cena oraz mały pobór mocy. Kolejny rodzaj filtrów wodnych, czyli kaskadowy będzie dobry dla średniego akwarium. Cena jego jest niewiele wyższa. Z kolei dla dużego idealny będzie filtr kubełkowy, którego wadą jest wysoka cena. W przypadku, gdy w akwarium musi być najmniejszy ruch wody stosuje się filtry z pompką powietrza.

Jaką funkcję pełni zestaw CO2 w akwarium?

Odpowiednio dobranyzestaw CO2do akwarium pozwala na dostarczenie roślinom niezbędnego do fotosyntezy dwutlenku węgla, dzięki czemu ułatwia ich pielęgnację. Podawany jest on w postaci gazu, która jest najlepiej przyswajalna. Powoduje on wzrost roślin oraz wzmacnia je. Dodatkowo zestaw CO2 hamuje porost niepożądanych glonów. 

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj