Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Trzech poszukiwanych ujętych w trzy dni

Redakcja, 20.07.2022, 15:03

Trzej poszukiwani, który ukrywali się przed organami ścigania, dzięki skutecznym interwencjom wpadli w ręce policjantów. Dwaj trafili do zakładu karnego, gdzie odbywać będą zasądzoną karę pozbawienia wolności. Trzeci po wpłacaniu zaległej grzywny uniknie więziennej celi.

← REKLAMA

15 lipca br. przed godziną 17.00 policjanci z sieradzkiej patrolówki zostali skierowani na miejsce awantury domowej. Według zgłoszenia doszło do nieporozumień między 26-latkiem a członkami jego rodziny. Mężczyzna od kilku dni wszczynał kłótnie i zachowywał się agresywne wobec domowników. Kiedy najbliżsi zawiadomili policję, 24-latek uciekł z posesji. Sprawdzając pobliski teren mundurowi zauważyli mężczyznę, który rysopisem przypominał znanego im 24-latka. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Uciekinier przeskakiwał przez kolejne ogrodzenia sąsiadujących ze sobą posesji. Na jednej z nich schował się pod przyczepką samochodową. Policjanci szybko go wytropili. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili 24-latka, poznali powód jego ucieczki. Okazało się, że był on poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu oraz ustalenia miejsca pobytu.

Kolejna interwencja, której efektem było zatrzymanie poszukiwanego, miała miejsce 16 lipca około godziny 20.00. Dyżurny skierował policjantów do jednego z marketów, gdzie został ujęty sprawca kradzieży słuchawek. Złodziej schował towar do kieszeni i przekroczył linię kas nie płacąc za niego. Interweniujący policjanci sprawdzili jego dane. Sprawcą był 33-letni mieszkaniec Sieradza. Za kradzież został ukarany mandatem. Jednak mandat to nie jedyna konsekwencja dla 33-latka, ponieważ najbliższe dni spędzi za kratkami. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że był poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności oraz ustalenia miejsca pobytu. Obydwaj mężczyźni ukrywający się przed organami ścigania chcieli uniknąć więzienia. Dzięki działaniom policjantów trafili do zakładu karnego.

Dzięki czujności policjantów z sieradzkiej drogówki zatrzymany został kolejny poszukiwany mężczyzna. 23-latek z Sieradza wpadł przez brak pasów bezpieczeństwa. 17 lipca przed godziną 13.00 na ulicy Bohaterów Września policjanci zatrzymali do kontroli osobowego forda. Kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W policyjnych bazach 23-latek figurował jako poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu za niezapłaconą grzywnę. 23-latek błyskawicznie uregulował ciążące na nim zobowiązanie, dzięki czemu uniknął więziennej celi.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj