Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ujął nietrzeźwego kierowcę

Redakcja, 06.06.2022, 22:51

Świadek ujął 61-latka, który bez uprawnień jechał oplem, mając prawie 3,3 promila alkoholu w organizmie. Pijany kierowca uderzył w samochód interweniującego mężczyzny. Opel nie miał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

← REKLAMA

3 czerwca br. po godzinie 17.30 dyżurny sieradzkiej policji został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w okolicy Ronda Rolników Indywidualnych. Skierowani na miejsce policjanci zastali świadka, którzy wskazał kierowcę opla będącego prawdopodobnie pod działaniem alkoholu.

Mężczyzna wyjaśnił, że kiedy jechał od ulicy Reymonta kierując się na trasę S8, zaniepokoił go nietypowy tor jadącego przed nimi opla. Jego kierowca najpierw jechał bardzo powoli, po czym co chwila zjeżdżał z prawego na lewy pas ruchu. Podejrzewając, że kierowca opla może być nietrzeźwy, postanowili go zatrzymać. Świadek wyprzedził go i zatrzymał swój samochód tak, aby uniemożliwić "podejrzanemu" kierowcy dalszą jazdę.

Kiedy wysiadł z samochodu, opel uderzył w jego auto. Świadek szybko podszedł do kierowcy opla i przez otwartą szybę wyjął mu kluczyki ze stacyjki. Zobaczył, że kierowca opla jest pijany. O całym zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierowcą opla jest 61-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego.

Badanie stanu trzeźwości wskazało, że ma on ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania. Samochód, którym jechał nie miał aktualnych badań technicznych, obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz brak jest dokumentu potwierdzającego jego dopuszczenie do ruchu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz wysoka grzywna. 61-latek odpowie również za jazdę bez uprawnień, spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu.

Fot. Redakcja Sieradz.com.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj