Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ul. Żeromskiego do przebudowy

Redakcja, 18.05.2022, 00:32

W Urzędzie Miasta Sieradza podpisano umowę z wykonawcą kompleksowej przebudowy ul. Żeromskiego. Za realizację prac odpowiedzialne będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych "Łask".

← REKLAMA

Firma z Łasku zaproponowała za swoje usługi kwotę ponad 3,6 mln zł, co było kwotą wyższą niż pierwotny plan zapisany w miejskim budżecie.

- Na ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęto decyzję o dofinansowaniu inwestycji w wysokości ponad 1,2 mln zł, by ta część Sieradza zmieniła się diametralnie. Liczyliśmy ze wsparcie w wysokości 60 procent kosztów inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pozwoli zaoszczędzić nam nasze środki ale sytuacja na rynku usług budowlanych jest taka, że cała kwota dotacji czyli ponad 1,2 mln przeznaczona została na zwiększenie wartości tego zadania - tłumaczy Paweł Osiewała.

Zakres prac obejmie ok. 480 m drogi czyli całość ul. Żeromskiego. W ramach przebudowy zaplanowano wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni o szerokości 6 m. Po obu jej stronach (na odcinku od skrzyżowania z ulicami Targową/Broniewskiego/Zajęczą do skrzyżowania z ul. Browarek) wykonane zostaną chodniki o szerokości 2 m. Od skrzyżowana z ul. Browarek do ul. Krasawnej, chodnik przewidziano po lewej stronie jezdni. Wzdłuż drogi, pomiędzy szkołą a ul. Tuwima wybudowana zostanie zatoka parkingowa z prostopadłymi miejscami parkingowymi. Przebudowane zostaną również skrzyżowania z ulicami Partyzantów, Droga Brzezińska i Tuwima. Przebudowany zostanie zjazd na ul. Browarek, gdzie na długości ok. 30 m wykonany zostanie ciąg pieszo-jezdny o szerokości 3 m. Całość prac dopełnią rozwiązania w zakresie budowy oświetlenie, odwodnienia, jak i również nasadzenia zieleni.

Przebudowa ulicy Żeromskiego powinna zacząć się najpóźniej w czerwcu.

Warto również wspomnieć, że Paweł Osiewała zwrócił się do Starostwa Powiatowego w Sieradzu z inicjatywą wybudowana ronda, w miejscu, gdzie przebudowana ul. Żeromskiego krzyżować się będzie z ulicami Broniewskiego, Targowa, Zajęcza. Ulice te są w administracji powiatu. Pomył utworzenia ronda zasygnalizowali radni koalicji rządzącej podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj