Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Nietrzeźwy kierowca w centrum miasta

Redakcja, 12.03.2022, 03:32

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

31-latek kierujący audi wjechał w bariery ochronne. Miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Dostał wysoki mandat, zatrzymano mu prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

← REKLAMA

11 marca br. po północy dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że na al. Grunwaldzkiej w Sieradzu samochód uderzył w barierki ochronne. Na miejscu policjanci zastali audi, w którym za kierownicą siedział mężczyzna. Jego wygląd wskazywał, że był pod wpływem alkoholu. Okazało się, że 31-letni mieszkaniec Sieradza faktycznie miał 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci ustalili, że mężczyzna jadąc al. Grunwaldzką w kierunku ul. Jana Pawła II stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki ochronne.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 złotych. Ponadto 47-latek odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Obligatoryjne zasądzane jest również od sprawców świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj