Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ukradł kartę i wypłacił pieniądze

Redakcja, 09.10.2021, 03:44

Sieradzcy kryminalni ustalili i zatrzymali 22-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli, który podczas libacji alkoholowej ukradł znajomej kartę bankomatową. Sześciokrotnie włamał się na jej konto wypłacając łącznie ponad 4 tysiące złotych. W czasie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim dilerki z marihuaną. Podejrzany usłyszał łącznie osiem zarzutów. Odpowie za kradzież karty, włamania na konto bankowe oraz posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

Na początku września 2021 roku 22-letnia mieszkanka Sieradza zawiadomiła policję o kradzieży karty bankomatowej oraz dokonywanych przy jej użyciu transakcjach. Jak zeznała kilkukrotnie wypłacone zostały pieniądze z jej konta na łączną kwotę ponad 4 tysiące złotych. Kobieta nie potrafiła podać okoliczności w jakich utraciła kartę.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy przeanalizowali zebrane dowody. Wytypowali osobę, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. 5 października 2021 roku policjanci pojechali do miejsca zamieszkania 22-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli. Mężczyzna ten był znajomym pokrzywdzonej kobiety. Jak się okazało, to on ukradł kartę swojej koleżance podczas wspólnej imprezy. Udało mu się zdobyć pin do karty i sześciokrotnie wypłacił z bankomatu łącznie ponad 4 tysiące złotych.

W czasie przeszukania, w kieszeniach kurtki 22-latka policjanci znaleźli kilka dilerek z suszem roślinnym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Wstępne badanie zabezpieczonych substancji wskazało, że jest to marihuana.

22-latek usłyszał łącznie osiem zarzutów. Odpowie za kradzież karty, włamania na konto bankowe oraz posiadanie środków odurzających. Przyznał się do dokonanych czynów. Mężczyzna był wcześniej notowany przez policję. Za te przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj