Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Plac dla malucha i seniora

Redakcja, 27.09.2021, 15:29

Wielopokoleniowy plac zabaw i rekreacji "Od malucha do seniora" powstanie na osiedlu Dziewiarz w Sieradzu. Miejscowy magistrat rozstrzyga właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej inwestycji, która ma zostać zrealizowana już w przyszłym roku.

← REKLAMA

O przygotowanie dokumentacji ubiegają się trzy firmy: Sorted z Piaseczna (oferta na ponad 107 tys. zł), Kerria Piórkowski z Koła (ponad 94 tys. zł) oraz Grima Architektura i Krajobraz z Warszawy (ponad 84 tys. zł).

- Celem projektu jest utworzenie nowej atrakcyjnej przestrzeni sprzyjającej integracji. Stworzona zostanie ogólnodostępna infrastruktura zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również osób starszych, z niepełnosprawnościami, rodziców z małymi dziećmi, promująca formy spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, aktywny wypoczynek, aktywność sportową, sprzyjająca międzypokoleniowej integracji społecznej - wyjaśnia Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

Powierzchnia placu, który ma być zbudowany na terenie pomiędzy blokami Mickiewicza 8 i 10, to blisko 0,5 ha. To właśnie tam ma powstać ogrodzone wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową; plac zabaw (zmodernizowany zostanie obecnie istniejący plac), park kieszonkowy z kącikiem dla seniora (ławki, stoliki, alejko spacerowo-edukacyjne z tablicami informacyjnymi, krzesła i stoliki parkowe, kosze na śmieci, kaskada wodna pełniąca rolę poidełka dla ptaków, domki dla owadów, budki dla ptaków). W parku wykonane zostanie również oświetlenie i zainstalowany będzie monitoring.

Warto podkreślić, że na realizację parku Urząd Miasta Sieradza pozyskał dofinansowane w wysokości 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj