Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Rozbój z siekierą

Redakcja, 03.09.2021, 00:43

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Policjanci z Komisariatu w Warcie wspólnie z sieradzkimi funkcjonariuszami zatrzymali 38-letniego mężczyznę oraz 36-letnią kobietę podejrzanych o rozbój. Wjechali oni na posesję swojego znajomego, gdzie napastnik z siekierą w ręku groził gospodarzowi i żądał od niego pieniędzy. Decyzją sądu 38-letni podejrzany najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie, natomiast 36-latka została objęta dozorem policji. W miejscu ich zamieszkania ukrywał się 41-letni poszukiwany, który trafił już za kratki.

← REKLAMA

30 sierpnia br. około godziny 19.30 dyżurny sieradzkiej policji otrzymał zgłoszenie od 58-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego, że na terenie posesji został zaatakowany przez swojego znajomego. Jak twierdził, napastnik przyjechał ze swoją partnerką. Trzymając w ręku siekierę, groził mu i żądał od niego kilkunastu tysięcy złotych. Twierdził, że gotówka to zwrot pożyczonych mu wcześniej pieniądzy. Agresor popychał zgłaszającego, chcąc zmusić go do oddania rzekomego długu. Między mężczyznami doszło do szarpaniny i z kieszeni spodni napastnik zabrał 58-latkowi kilkaset złotych.

Pokrzywdzonemu udało się uciec i zabarykadował się w swoim domu. Nie odniósł on żadnych poważnych obrażeń. Napastnicy odjechali, a 58-latek o całym zdarzeniu zaalarmował policję. Na miejsce skierowani zostali warciańscy policjanci, których wsparli sieradzcy patrolowi i kryminalni. Dzięki ich szybkiej reakcji i skrupulatnym ustaleniom kilkanaście minut później sprawcy byli w rękach mundurowych. 38-letniego mieszkańca powiatu sieradzkiego i 36-letnią łodziankę policjanci zatrzymali w miejscu ich zamieszkania na terenie gminy Warta. W czasie przeszukania garażu funkcjonariusze zabezpieczyli niebezpieczne narzędzia, których mógł używać sprawca w czasie napadu. Natomiast przy 38-letnim zatrzymanym znaleziono kilkaset złotych. Ponadto na posesji, gdzie zamieszkiwała "para" przebywał 41-letni mężczyzna, który jak ustalili policjanci był poszukiwany do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Cała "trójka" trafiła do policyjnego aresztu. 38-latek oraz jego 36-letnia partnerka usłyszeli prokuratorskie zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd, przychylając się do wniosku Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, zastosował wobec podejrzanego 2 miesięczny areszt, natomiast 36-letnia kobieta decyzją prokuratora została objęta policyjnym dozorem. Oboje wcześniej byli notowani przez policję.

Za dokonane przestępstwo grozi im do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast poszukiwany 41-latek trafił do zakładu karnego, gdzie odbywać będzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj