Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jak handlować CFD na akcje?

Redakcja, 29.07.2021, 17:06

W ostatnich latach, wykorzystywanie kontraktów różnic kursowych, nazywanych w skrócie CFD, do spekulacji dotyczących cen niektórych klas aktywów stało się bardzo popularne. Zamiast klasycznej metody standardowego kupna akcji spółki giełdowej, kontrakty CFD pozwalają nabywać lub zbywać kontrakty na akcje, dzięki czemu można potencjalnie czerpać zyski nie tylko z rosnących, ale także ze spadających rynków. Sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć!

← REKLAMA

Co to są kontrakty różnic kursowych?

Najprostsza definicja mówi, że CFD to umowa pomiędzy kupującym i sprzedającym, dążąca do wymiany różnicy w wartości wybranego instrumentu finansowego, od chwili otwarcia pozycji aż do jej zamknięcia.

Handlując z brokerem CFD inwestor jest kupującym. Sprzedający to zazwyczaj broker. Istnieje kilka wyraźnych cech, które uważa się za unikalne dla handlu CFD. Mowa tutaj o kilku ważnych kwestiach.

Własność

W trakcie handlu kontraktami CFD, trader nie staje się właścicielem aktywów bazowych. Inwestor jedynie spekuluje na temat potencjalnego kierunku cen tych aktywów w przyszłości.

Dźwignia finansowa

Kontrakty CFD dają inwestorom możliwość korzystania z dźwigni finansowej, dzięki której można handlować z marżą. Co to oznacza w praktyce? Otóż, inwestorzy mogą w dowolny sposób kontrolować każdą dużą pozycję przy stosunkowo niewielkim kapitale własnym. Jeśli trader detaliczny posiada dostęp do dźwigni typu 5:1 dla kontraktów CFD na akcje, wówczas może potencjalnie kontrolować pozycję, której wartość wynosi niebagatelne 5000 USD, mając do dyspozycji zaledwie 1000 USD. To prosty sposób, aby zwiększyć zyski, ale także szybka droga do zwiększonych strat w przypadku niepowodzenia.

Handel długimi i krótkimi transakcjami

Traderzy kontraktami CFD mogą handlować tzw. długimi i krótkimi pozycjami,. W uproszczeniu oznacza to, że mogą czerpać potencjalne zyski z rosnących oraz spadających rynków. Jest jednak pewien warunek - prawidłowy wybór kierunku handlu. Zdaniem wielu doświadczonych inwestorów, jest to jedna z największych różnic występujących pomiędzy CFD a handlem akcjami. W drugim z tych przypadków, trader może tylko kupować udziały czyli akcje.

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę z inwestowaniem, sprawdź ofertę Saxo Bank Polska i uzyskaj dostęp do ponad 9000 instrumentów przy niskich prowizjach i spreadach.

Elastyczny czas utrzymywania pozycji

Kontrakty CFD zapewniają inwestorom możliwość przechowywania transakcji przez dowolnie wybrany czas, w tym:

  • sekundy,
  • godziny,
  • dni,
  • tygodnie,
  • miesiące.

Tym samym zapewniają sporą elastyczność w zarządzaniu swoimi pozycjami handlowymi.

Dzięki platformie brokerskiej można przeglądać bieżące, a także historyczne ceny tysięcy instrumentów CFD.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj