Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Ucieczka ulicami Sieradza

Redakcja, 01.07.2021, 20:33

Nawet do 5 lat więzienia grozi 34-letniemu sieradzaninowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierując seatem uciekał przed policjantami ulicami Sieradza wielokrotnie łamiąc przepisy i stwarzając ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Sam przyszedł do komendy twierdząc, że jego auto zostało skradzione. W organizmie miał ponad 1,2 promila alkoholu. Okazało się, że kierował samochodem, mimo zatrzymanego wcześniej prawa jazdy.

← REKLAMA

30 czerwca br. około godziny 7.30 na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i Łokietka policjanci drogówki zauważyli seata, który miał pękniętą przednią szybę. Funkcjonariusze dali kierowcy wyraźne sygnały do zatrzymania. Jednak on zignorował polecenia mundurowych i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kierowca seata uciekał ulicami w centrum Sieradza, po czym wyjechał poza teren miasta. Po drodze wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego. Przekraczając dopuszczalna prędkość, przejeżdżając na czerwonym świetle czy też wyprzedzając na przejściach dla pieszych, stwarzał ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

Policjanci szybko ustalili dane kierowcy seata. Okazał się im 34-letni sieradzanin. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że ma on już zatrzymane prawo jazdy. Kilka godzin później 34-latek przyszedł do komendy. Twierdził, że jego samochód został skradziony i zaprzeczał, aby uciekał przed policjantami. Jednak z ustaleń funkcjonariuszy jednoznacznie wynikało, że to on był kierowcą seata.

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u niego 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Na drugi dzień usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej. W czasie przesłuchania przyznał się, że to on kierował seatem. Twierdził, że uciekał przed policjantami, gdyż chciał uniknąć konsekwencji za pękniętą szybę w samochodzie.

W ramach prowadzonego postępowania wyjaśnione zostanie, czy 34-latek kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj