Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pozycjonowanie stron internetowych - SEO

Redakcja, 30.06.2021, 14:48

Pozycjonowanie stron www wpływa na ich widoczność w sieci, co przekłada się na nasze zyski, rozpoznawalność i wyższą sprzedaż towarów i usług. By zostać zauważonym i dotrzeć do potencjalnych klientów, musimy zadbać o pozycjonowanie naszej strony www - na czym to polega i jakich rezultatów można się spodziewać?

← REKLAMA

Pozycjonowanie stron internetowych - co to jest pozycjonowanie?

Strony internetowe są przez użytkowników Internetu wyszukiwane dzięki wpisywaniu słów kluczowych do wyszukiwarki Google. W wynikach wyszukiwania wyświetla się wiele stron - te, które znajdują się na początku listy, są najbardziej widoczne i najchętniej odwiedzane. Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych sprawia, że nasza strona właśnie tam się znajdzie.

Coraz więcej osób korzysta na co dzień ze smartfonów, co sprawia, że równie ważna staje się optymalizacja strony mobilnej. Optymalizacja strony mobilnej przystosowuje ją do wyszukiwarki pod kątem wyglądu, szybkości ładowania się i treści strony. Istnieje kilka szczegółów, którymi optymalizacja stron mobilnych różni się od pozycjonowania stron desktopowych. Warto pamiętać, by oddzielną, mobilną wersję strony również dodać do Google Search Console.

Optymalizacja SEO - najpopularniejsze działania

Pozycjonowanie stron rozpoczyna się zawsze od analizy sytuacji i określenia strategii dalszego postępowania. Specjaliści sprawdzają, czego brakuje na naszej stronie i jak sprawić, by zaczęła ona budzić większe zainteresowanie. Kolejnym etapem jest optymalizacja strony. Poprawiany jest kod HTML stron www i szybkość ich ładowania.

Na stronie powinny znajdować się wartościowe treści. Google ocenia strony pod kątem jakości i unikalności - skuteczne pozycjonowanie strony internetowej nie obędzie się więc bez interesujących tekstów, które będą wartościowe dla czytelników. Ważne są słowa kluczowe - na stronie powinny znajdować się frazy, które użytkownicy Internetu mogą wpisywać w wyszukiwarkę.

Im więcej linków prowadzi do naszej strony - tym bardziej Google uznaje je za interesujące. Takie linki muszą się jednak znajdować na wartościowych stronach. Naturalne linki - takie, które Google uznaje za umieszczone w sieci bez naszego udziału - mają o wiele większy wpływ na pozycję strony w wyszukiwarce.

Pozycjonowanie strony internetowej - co wpływa na pozycję serwisu w wyszukiwarce Google?

Na pozycję strony w Google wpływa wiele czynników. Zaliczamy do nich:

  • Jakość i ilość treści na stronie, a także to, jak często są publikowane
  • Obecność fraz kluczowych - w treściach, oraz w adresie URL
  • Unikalność treści - kopiowanie tekstów przynosi przeciwny rezultat, więc zdecydowanie nie warto tego robić!
  • Jakość strony - szybkość jej działania, brak błędów w kodzie strony
  • Ilość linków prowadzących do naszej strony
  • Oznaczenia w social mediach - im więcej mówią o nas na Facebooku, Instagramie lub Twitterze, tym lepiej.

Korzyści z pozycjonowania strony - wpływ na ruch w serwisie

Im większy ruch na stronie internetowej, tym większa staje się nasza rozpoznawalność - niezależnie od tego, czy jest to mobilna strona, czy też tradycyjna jej wersja. Widoczność w sieci to podstawa - bez tego nigdy nie uda nam się dotrzeć do nowych klientów i zachęcić kolejne osoby do skorzystania z naszych usług.

Szukając w Google jakiejkolwiek informacji, zazwyczaj odwiedzamy strony znajdujące się na pierwszych miejscach listy wyników - to, co znajduje się dalej, pozostaje niezauważone. Nawet jeśli nasza strona będzie naprawdę wspaniała - nikt nie skorzysta z oferty, nie wiedząc o jej istnieniu. Pozycjonowanie strony www gwarantuje, że nie pozostaniemy niezauważeni.

Kiedy pojawiają się efekty pozycjonowania strony (czyli czy mogę mieć TOP3 od zera w trzy dni)?

Pozycjonowanie stron internetowych jest działaniem, które wymaga czasu i aktualizowania strategii na bieżąco. Nie możemy więc liczyć, że od razu znajdziemy się w czołówce wyników wyszukiwania. Pocieszające może się jednak okazać to, że już pierwsza optymalizacja pozwala na zauważenie efekty - widoczność naszej strony wzrasta. Na czas potrzebny do osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku wpływa także ilość naszej konkurencji. Im więcej firm, z którymi bezpośrednio konkurujemy, tym trudniejsze staje się pozycjonowanie. W niszowych branżach jest to z kolei znacznie łatwiejsze. Warto pamiętać, że na szybkość pojawienia się efektów pozycjonowania w znaczący sposób wpływa budżet: im więcej wydamy, tym lepsze będą rezultaty.

Skuteczne pozycjonowanie sprawia, że strona internetowa staje się widoczna - co niesie za sobą ogromne korzyści. Stronę internetową można pozycjonować samodzielnie - jednak nie jest to łatwe zadanie. Warto powierzyć je specjalistom - którzy zadbają o stworzenie odpowiedniej strategii pozycjonowania i sprawią, że rozpoznawalność twojej strony wzrośnie.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj