Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zakończył się remont ul. Widawskiej

Redakcja, 27.11.2020, 08:10

Ulica Widawska w Sieradzu po nowemu. To efekt współpracy kilku samorządów: miejskiego, powiatowego i gminnego. Miejski budżet dołożył do remontu 4 miliony złotych.

← REKLAMA

Podczas krótkiej uroczystości oddania do użytku ulicy Widawskiej, mieszkańcy dziękowali samorządowcom. - Nasze problemy z zalewaniem podwórek i stojącą na ulicy wodą wreszcie się skończą - mówili.

Zastosowana przy remoncie drogi technologia - tzw. bezszwowa, wykluczyła łączenia nawierzchni, przez co jest ona bardziej równa i trwała. Inwestycja powiatu kosztowała 16 milionów złotych z czego 4 miliony przekazało miasto Sieradz. Remont współfinansowany był także ze środków samorządu gminnego oraz z Funduszu Dróg Samorządowych.

Starosta podziękował innym samorządom a także wykonawcy. Tym bardziej, że z uwagi na pandemię, wykonawca musiał przerwać pracę. Mimo to, remont ponad 4-kilometrowegoo pasa drogi oddano na czas.

- Cieszę się, że mieszkańcy tej dzielnicy mogą spokojnie wyjeżdzać ze swoich posesji i bezpiecznie posyłać swoje dzieci do szkoły - mówił podczas spotkania Prezydent Paweł Osiewała.

Oprócz nowej nawierzchni ulica Widawska zyskała ścieżki rowerowe i nowe chodniki.

Fot. UM Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj