Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

X Festiwal "Noc Poezji i Muzyki"

Redakcja, 28.10.2020, 20:07

Pod wieloma względami był to wyjątkowy Festiwal "Noc Poezji i Muzyki". I nie chodzi tylko, że wydarzenie miało swoją jubileuszową, dziesiątą edycję, ale również o fakt, że ze względu na pandemię w wielu aspektach zorganizowane zostało inaczej.

← REKLAMA

Wydarzenia organizowane w ramach Festiwalu musiały odbywać się w reżimie sanitarnym. Z niektórych, ze względu na bezpieczeństwo uczestników, trzeba było zrezygnować lub zrealizować w innej formie. Zapowiadające imprezę flash moby "Czytam, bo lubię" zorganizowała młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu, choć ograniczone zostały do przestrzeni wokół Powiatowej Biblioteki Publicznej. Kolejnym wydarzeniem zapowiadającym dziesiątą Noc Poezji i Muzyki miał być konkurs recytatorski dla zespołów rodzinnych, złożonych z osoby dorosłej i dziecka w wieku od 6 do 10 lat, pod nazwą "Polscy poeci dla dorosłych i dla dzieci".

Zainteresowanie było duże, dlatego organizatorzy postanowili zmienić jedynie formułę - uczestnicy zamiast recytować wiersze przed jurorami, nagrywali filmy. Jury w składzie: Jerzy Kaszuba, Ewa Jaśkiewicz i Monika Waraczyńska wyróżnili 20 z 26 nadesłanych filmów, 6 zakwalifikowali do ścisłego finału. 23 października 2020 roku na scenie Teatru Miejskiego w Sieradzu Izabela Nowak-Terka i Adriana Terka, Ewelina Balcerzak i Lena Balcerzak, Aldona Wyka i Dorota Wyka, Alicja Królewicz i Franciszek Królewicz oraz Ewelina Dobrzyńska i Jakub Dobrzyński odebrali pięć równorzędnych nagród. Pierwsze miejsce zajęły Aleksandra Żbik i Stefania Żbik.

Finał Festiwalu to zawsze Turniej Jednego Wiersza o Puchar Starosty Sieradzkiego i Nagrodę Prezydenta Sieradza. W tym roku on również był wyjątkowy, ponieważ uczestnicy nie stanęli przed jurorami. Nagrywali swoje wiersze we własnej interpretacji i wysyłali wcześniej ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem. Jury w składzie: Dominika Lewicka-Klucznik, Beata Patrycja Klary i Agnieszka Jarzębowska, po obejrzeniu 23 filmów, przyznało wyróżnienia Stanisławie Podgórskiej z Sochaczewa i Dariuszowi Małkowi z Warszawy. Trzecie miejsce zdobył Kacper Płusa z Pabianic, a drugie Wojciech Hübner z Łodzi. Puchar Starosty Sieradzkiego i Nagrodę Prezydenta Sieradza jury przyznało Paulinie Kwiatkowskiej z Sopotu.

Fot. PBP Sieradz

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj