Sieradz

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Sieradz

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Ogródek dydaktyczny dla dzieci

Redakcja, 17.10.2020, 11:00

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Przy Szkole Podstawowej nr 9 w Sieradzu powstał ogródek dydaktyczny. Placówka zyskała doskonałe miejsce do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji przyrodniczej.

← REKLAMA

W ogródku zamontowanych zostało 20 tablic dydaktycznych, ławki, plansze i instalacje dydaktyczne. Nasadzone zostanie także ponad 200 krzewów, bylin i ziół. Miejsce wyposażone jest także w sprzęt ogrodniczy tj. konewki, grabie i szpadle.

Wartość inwestycji to 55 tys. zł z czego 49,5 tys. zł to wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Ogródek dydaktyczny przy SP9 to oczywiście nie jedyny, który funkcjonuje przy sieradzkich placówkach oświatowych. Wiosną tego roku można było chociażby obserwować, jak rozkwitają podobne miejsca stworzone w 2019 r. przy Przedszkolu nr 2, Przedszkolu nr 3 i Szkołe Podstawowej Integracyjnej nr 8. W samym tylko 2019 r. na zagospodarowanie ogródków przeznaczono 135.681 zł, z czego ponad 120.000 zł stanowiła dotacja z WFOŚiGW w Łodzi.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu Sieradz.com.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu Sieradz.com.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu Sieradz.com.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu Sieradz.com.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@sieradz.com.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 Sieradz.com.pl
zamknij
okanuluj